Więcej łaciny w polskich szkołach? MEN ogłasza

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Egzamin maturalny z matematyki

Matura 2022 z matematyki / Fot. PAP/Lech Muszyński. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Radosław Brzóska, szef Gabinetu Politycznego Ministra Edukacji Narodowej poinformował w programie "Rozmowy Niedokończone" na antenie TV Trwam, że oferta edukacyjna polskich szkół zostanie uzupełniona "o możliwość dużo poważniejszego podjęcia nauki języka łacińskiego".

Zobacz także: Włochy: Eko-aktywiści zablokowali ulicę. Kierowcy nie patyczkowali się [+WIDEO]

Więcej łaciny w szkołach

Trwają prace nad rozszerzeniem obecności łaciny w szkołach, w odniesieniu do klas 7-8 szkół podstawowych, jak również szkół ponadpodstawowych.

Mogę telewidzom zdradzić, po raz pierwszy to ujawniamy, że z całą pewnością zachcemy uzupełnić propozycje kształcenia o możliwość dużo poważniejszego podjęcia nauki języka łacińskiego. Oczywiście będzie to oferta dobrowolna, oferta dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Po prostu drugi język obcy do wyboru nie będzie już obligatoryjnie musiał być językiem nowożytnym, a więc będzie mógł być językiem łacińskim – powiedział Brzóska.

Wkrótce konsultacje

W tej chwili dopracowywana jest podstawa programowa. Wkrótce mają ruszyć także konsultacje społeczne.

Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani tym, że środowisko naukowe, a więc klasycy, ci, którzy są specjalistami od języka łacińskiego, we współpracy z nami kończą już w zasadzie przygotowania do sformułowania właściwej podstawy programowej dla tego kształcenia i wkrótce pan minister Przemysław Czarnek poda szczegóły tej propozycji, zaprosi wszystkich również do konsultacji – wyjaśnił.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY