PiS segreguje samorządy? Narodowcy reagują

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konferencja Ruchu Narodowego w Lublinie.

Konferencja Ruchu Narodowego w Lublinie. / Fot. Twitter.com/RNLublin

Działacze Ruchu Narodowego podczas konferencji prasowej w Lublinie zwrócili uwagę na problem przychodów polskich samorządów. Ich zdaniem PiS segreguje samorządy.

Zobacz także: Włochy: Eko-aktywiści zablokowali ulicę. Kierowcy nie patyczkowali się [+WIDEO]

Zdaniem Ruchu Narodowego rządowy program “Polski Ład” ogranicza wpływy z tytułu partycypacji w PIT do budżetów gminnych. Ma to z kolei generować problemy w realizacji zadań, jakich wykonania oczekuje się od samorządów. Rządzący za to chwalą się skierowaniem do samorządów rozmaitych funduszy na kolejne inwestycje. Warto jednak zwrócić uwagę, że takie dotacje nie rozwiązują problemu niewystarczających środków na utrzymanie już zrealizowanych inwestycji, np. szkół, dróg itp.

Zdaniem RN Program Inwestycji Strategicznych mający być rekompensatą faworyzuje miasta rządzone przez PiS.

Postulujemy zwiększenie partycypacji samorządów we wpływach z podatków PIT i CIT, aby te odzyskały podmiotowość – stwierdzają działacze Ruchu Narodowego.

To celowy zabieg PiS w celu zagłodzenia samorządów przed wyborami i wskazanie na rządzony przez PiS Chełm, w który wpakowano setki milionów złotych z budżetu centralnego. To metoda na kupienie wyborców w innych miastach. Nie zgadzamy się z taką polityką PiS – wskazał szef lubelskich struktur RN, Piotr Zduńczyk.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY