Radosław Sikorski: Szkoda, że nacjonaliści ze Zjednoczonej Prawicy tak zdegradowali naszą pozycję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
najnowszy sondaż

Radosław Sikorski / wprost.pl

Radosław Sikorski skomentował wizytę przywódców Francji, Niemiec i Włoch w Kijowie. Europoseł Koalicji Obywatelskiej wytknął rządowi, że w Kijowie nie ma w czwartek przedstawiciela Polski.

Radosław Sikorski wbija szpilę rządowi

Były minister spraw zagranicznych w rządzie Tuska skomentował wizytę przywódców Francji, Niemiec, Włoch i Rumunii w Kijowie.

W Kijowie zastępuje nas prezydent Rumunii. Dobrze, że będzie rozsądny głos naszego regionu, ale szkoda, że nacjonaliści z Zjednoczonej Prawicy tak zdegradowali naszą pozycję międzynarodową.

– stwierdził był szef MSZ.

Sikorski zapomniał jednak, że Marcon, Scholz i Draghi nie zaproponowali wcześniej Polsce dołączenia do delegacji. Jak wskazuje włoski dziennik “La Stampa”, prezydent Rumunii Klaus Iohannis został włączony do wspólnego wyjazdu z inicjatywy przywódcy Francji Emmanuela Macrona.

Scholz, Macron, Draghi i Iohannis poza Kijowem odwiedzili także miasto Irpień – północno-zachodnie przedmieście ukraińskiej stolicy. Irpień jest jedną z miejscowości zniszczonych ostrzałami przez wojska rosyjskie w początkowej fazie inwazji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY