Prymas Polski: “Musimy usłyszeć Chrystusowe wezwanie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prymas Polski pragnie rozliczyć się z duchownymi pedofilami

Prymas Polski abp. Wojciech Polak / fot. Twitter

Prymas Polski abp. Wojciech Polak podczas mszy Bożego Ciała w Inowrocławiu wygłosił homilię. Przypomniał wiernym, aby tak jak Chrystus pomagali potrzebującym, a także dzielili się pokarmem z głodującymi.

Mszą św. pod przewodnictwem abpa Polaka rozpoczęły się w Inowrocławiu uroczystości Bożego Ciała. Po Eucharystii z ulicami miasta wyruszy procesja.

Wyjedziemy dziś, już za chwilę, z Eucharystią na ulice naszego miasta. Wyjdziemy z Panem Jezusem w dłoniach i w sercu. Wyjdziemy, bo przecież dziś Boże Ciało. Procesja z Najświętszym Sakramentem jest wyrazem naszej wiary. Ale jeśli nieco dziś lepiej może zrozumieliśmy prawdziwy sens tego łamanego i dzielonego Chleba, Eucharystii, i my, jak Dwunastu, musimy usłyszeć również Chrystusowe zaproszenie, wezwanie: wy dajcie im jeść

– powiedział prymas Polski.

Dodał, że nie wolno mówić, że to nie ma sensu, że to ponad nasze siły, a także że już przecież tyle razy próbowaliśmy i nic z tego nie wyszło.

Trzeba mieć odwagę spojrzeć w twarz. Nie odwrócić oczu. Nie zdezerterować. Nie uciec. Nie odrzucić i obojętnie zostawić. Nawet jeśli wciąż powtarzamy, że przecież tak niewiele możemy pomóc, że mamy mało i że nie jesteśmy tego w stanie uczynić, pamiętajmy, nie jesteśmy nigdy sami. Jest przecież Ten, który bierze to, co mamy z naszych rąk, jak kiedyś wziął chleb i ryby z rąk zdziwionych i zaskoczonych uczniów, błogosławi, łamie i innym rozdaje

– podkreślił abp. Wojciech Polak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY