Australijczyk podważył sens zakazów sprzedaży broni? Teraz ma problemy

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pistolet.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

W dwa dni wyprodukował w pełni sprawną broń palną, która mogła wystrzelić 15 pocisków za jednym pociągnięciem spustu.

Zobacz też: Andrzej Duda podpisał ustawę. Nadchodzi wielka zmiana w podatkach dla milionów Polaków

W Australii państwo zamyka ludzi za korzystanie z podstawowego prawa do posiadania narzędzia obrony w postaci broni palnej. Z tego też powodu młody kreatywny inteligentny człowiek został zatrzymany przez policję. W dwa dni bowiem wyprodukował w pełni sprawną broń palną, która mogła wystrzelić 15 pocisków za jednym pociągnięciem spustu. Wyprodukowanie broni kosztowało go 40 dolarów australijskich (ok. 123 zł). Choć wygląda jak zabawka, jest przydatnym narzędziem.

W zeszłym roku rząd stanu Australia Zachodnia zaproponował zmianę przepisów dotyczących broni, aby uczynić nielegalną produkcję plastikowej broni palnej 3D. Zgodnie z propozycją zaradność życiowa i troska o życie swojej rodziny będą kosztować pozbawienie wolności do 10 lat.

Można się zastanawiać, czy w sytuacji, kiedy dowolna osoba może w zaciszu domowym w krótkim czasie i tanim kosztem samodzielnie wyprodukować broń, co trudno byłoby kontrolować, to czy jakikolwiek sens mają daleko idące ograniczenia w sprzedaży broni? Czy nie będzie to prowadzić do sytuacji, w której złoczyńcy z łatwością będą pozyskiwać broń, a bezbronni obywatele nie będą w stanie stawić im odporu?

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Interia

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY