Andrzej Duda może zawetować przesunięcie wyborów samorządowych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrzej Duda

Warszawa, 14.06.2022. Prezydent RP Andrzej Duda włączył się w akcję oddawania krwi z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy, 14 bm. w mobilnym punkcie poboru krwi przed Kościołem pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa w Warszawie. (aldg) PAP/Rafał Guz / fot. PAP/Rafał Guz Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Andrzej Duda może rzucić kłodę pod nogi obozowi rządzącemu i zawetować pomysł przesunięcia wyborów samorządowych. O sprawie donosi radio RMF FM.
  • Andrzej Duda może doprowadzić do zawetowania ustawy dotyczącej przesunięcia wyborów samorządowych na 2024 rok
  • PiS otwarcie już zapowiada odpowiednią ustawę
  • Według nieoficjalnych informacji RMF FM, Kancelaria Prezydenta wysyła sygnały, że zmiany w ordynacji wyborczej nie zostaną zaakceptowane przez Dudę
  • Od blisko tygodnia wiadomo, że PAD jest zwolennikiem wyborów w terminie konstytucyjnym
  • Jeżeli plany PiS zostaną pokrzyżowane przez prezydenta, wówczas wybory samorządowe odbędą się właściwie w tym samym czasie co parlamentarne
  • Zobacz także: Mateusz Morawiecki: Wzywam do dalszych dostaw broni na Ukrainę

Andrzej Duda zawetuje ustawę o wyborach?

Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało projekt ustawy, który przesunie wybory lokalne z jesieni przyszłego roku na wiosnę 2024.

Okazuje się, że prezydent Andrzej Duda nie zamierza wyrazić zgody na takie rozwiązanie.

PAD może zawetować przesunięcie wyborów samorządowych.

– dowiedział się nieoficjalnie dziennikarz RMF FM Roch Kowalski.

Choć Andrzej Duda należy do zwolenników konstytucyjnego terminu wyborów, dostrzega też zagrożenia, które płyną z kolizji wyborów lokalnych i parlamentarnych.

Oficjalnie Kancelaria Prezydenta czeka na konkretny projekt ustawy. Jak udało się dowiedzieć dziennikarzowi RMF FM – do Pałacu Prezydenckiego posłowie PiS-u przynieśli inny pomysł na zmiany, ale w ordynacji do Sejmu i Senatu.

Partia chce zlikwidować jednomandatowe okręgi w Senacie, a w Sejmie wprowadzić ordynację mieszaną. Politycy póki co głośno nie mówią o konkretach.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF 24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY