Belgijski inwestor na celowniku prokuratury. Budynek zagraża dobru publicznemu

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Belgijski inwestor Moxo House pod okiem prokuratury

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Inwestycja przy ul. Goszczyńskiego 31a budzi wiele kontrowersji, czy na etapie wydawania pozwoleń na budowę wszystko zostało zrealizowane zgodnie z prawem. Mieszkańcy przez wiele lat dążyli do wstrzymania tej inwestycji.
  • Belgijski inwestor Moxohouse znalazł się na celowniku prokuratury.
  • Wojewoda Mazowiecki przygląda się wnioskom o unieważnienie pozwolenia na budowę przy ul. Goszczyńskiego 31a.
  • Ponadto Naczelny Sąd Administracyjny odrzucił skargi kasacyjne inwestora oraz Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
  • Według wielu ekspertów budynek nie powinien powstać w tym miejscu, gdyż szkodzi dobru publicznemu.
  • Zobacz także: Wypadek na Bielanach. Kierowcy ukarani mandatami

Wojewoda Mazowiecki rozpatruje decyzję o unieważnieniu pozwolenia na budowę przy ulicy Goszczyńskiego 31a, z kolei Naczelny Sąd Administracyjny odrzucił skargi kasacyjne inwestora Moxohouse oraz Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

W ostatnim czasie wpłynęło wiele uwag dotyczących tej inwestycji, które powinny być wzięte pod uwagę przez organy nadzoru budowlanego w Warszawie. Eksperci podkreślają, że powstanie inwestycji w tym miejscu, które nie posiadało bezpośredniego dostępu do drogi publicznej oraz decyzji o dojeździe nie powinno mieć miejsca.

Wydział Architektury i Budownictwa Dzielnicy Mokotów podległy Prezydentowi m.st. Warszawy nie powinien wydać decyzji o pozwoleniu na budowę.

Wydział Ochrony Środowiska Dzielnicy Mokotów wskazywał, iż teren nieruchomości powinien pełnić charakter obszaru zielonego, nie powinien być zabudowany, a jednak dokonano wycinki drzew. Wszystkie jednostki samorządowe powinny zaś na pierwszym celu stawiać interes mieszkańców, a nie interes prywatnego dewelopera. Sprawie zaczęła przyglądać się Prokuratora Okręgowa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY