Szwecja spełni żądania Ankary. “To są w pełni uzasadnione obawy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Stoltenberg rozumie obawy Turcji ws. terrroryzmu

Sekretarz NATO Jens Stoltenberg i premier Szwecji Magdalena Andersson / Fot. PAP/EPA/Henrik Montgomery. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział w Sztokholmie, że Szwecja podjęła działania, aby spełnić żądania Turcji i wstąpić do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Ankara przedstawiła warunki zarówno wobec Szwecji, jak i Finlandii, które po agresji Rosji na Ukrainę ogłosiły chęć przyłączenia się do NATO.
  • Sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg rozumie obawy Turcji ws. Finlandii i Szwecji.
  • Podczas wspólnej konferencji z premier Szwecji Magdaleną Andersson podkreślił, że Sztokholm podjął zadania, aby zwalczyć terroryzm.
  • Zapewnił również, że Finowie także poważnie podchodzą do tej kwestii i podejmują podobne kroki.
  • Zobacz także: Ziobro: “Niektóre zapisy wprowadzają szantaż”

Sekretarz Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg po spotkaniu z premier Szwecji Magdaleną Andersson podkreślił, że Sztokholm oraz reszta sojuszników rozumie obawy Ankary. Zaznaczył, że Szwecja podjęła działania związane z walka z terroryzmem. Kraj ten zmieni również prawo dotyczące sprzedaży broni za granicę, tak aby dostosować się do statusu przyszłego członka NATO.

To są uzasadnione obawy, chodzi o terroryzm, chodzi o eksport broni. Musimy pamiętać i zrozumieć, że żaden sojusznik z NATO nie doświadczył więcej ataków terrorystycznych niż Turcja

– powiedział sekretarz NATO Jens Stoltenberg.

Wczoraj Jens Stoltenberg spotkał się w Finlandii z prezydentem Sauli Niinisto. Po rozmowach podkreślił, że Helsinki poważnie podchodzą do tureckich warunków i obaw.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY