Władysław Kosiniak-Kamysz nie wytrzymał: “Proszę o odroczenie obrad, dopóki Morawiecki nie podda się terapii” [+WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Władysław Kosiniak-Kamysz

Warszawa, 09.06.2022. Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przemawia na sali obrad Sejmu w Warszawie, 9 bm. Sejm wznowił obrady; odbędą się m.in. głosowania nad poprawkami Senatu do ustawy o Sądzie Najwyższym. Posłowie wysłuchają też informacji o działalności Krajowej Rady Sądownictwa w 2021 roku. (mr) PAP/Piotr Nowak / fot. PAP/Piotr Nowak Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Władysław Kosiniak-Kamysz obecny był na wczorajszym posiedzeniu Sejmu, podczas którego większość rządząca odrzuciła poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym.
  • Władysław Kosiniak-Kamysz zabrał głos po wystąpieniu premiera Mateusza Morawieckiego
  • Szef rządu podkreślił, jak bardzo ważne jest głosowanie za Krajowym Planem Odbudowy
  • Morawiecki wskazywał, że Platforma Obywatelska “chce głosować przeciw pieniądzom dla Polakow”
  • Morawiecki dodał, że w czasie kryzysu rząd wdrożył tarczę antykryzysową
  • Premier przypomniał, że potem wdrożona została tarcza antyinflacyjna, a teraz wdrażana jest tarcza antyputinowska
  • W reakcji na wystąpienie premiera, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego stwierdził, że szef rządu “jest patologicznym kłamcą”
  • Zobacz także: Sejm odrzucił większość poprawek Senatu. Ustawa o Sądzie Najwyższym trafi do prezydenta

Mateusz Morawiecki o Krajowym Planie Odbudowy

Sejm zebrał się w czwartek na posiedzeniu, na którym odrzucił poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Wprowadzenie zmian jest jednym z warunków przyznania Polsce środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

Dzisiaj jest ważne głosowanie, gdzie szanowni państwo, drodzy rodacy, Platforma Obywatelska chce głosować przeciw Krajowemu Planowi Odbudowy, przeciw pieniądzom dla Polaków

– mówił Mateusz Morawiecki.

Przynajmniej, drodzy rodacy, będziemy wiedzieli komu trzeba podziękować za to, że te pieniądze cały czas do nas nie docierają, albo, że jest jakaś zwłoka. Bo, można zastanowić się, kiedy one (pieniądze) do nas wpłyną. Nie wiem tego dokładnie. Liczę na to, że będzie to na przełomie tego i przyszłego roku.

– mówił szef rządu.

Inflacja jest problemem na całym świecie.

– powiedział. Dodał, że głównym problemem jest prezydent Rosji Władimir Putin, wojna, jaką wywołał, i “putinflacja, jaką spowodował”.

W działaniu antyinflacyjnym kluczowa jest wiarygodność. I patrzcie, co zrobiliśmy. Obiecaliśmy zerowy VAT na żywność, co jest działaniem zapobiegającym skutkom inflacji, i wdrożyliśmy to. Obiecaliśmy 13. i 14. emeryturę – i są. Obniżyliśmy podatek z 17 do 12 proc. – i od 1 lipca będzie zrobione. Jedna z najwyższych kwot wolnych od podatku – zrobione, dopłaty do nawozów – zrobione, obniżka VAT na paliwo – zrobione, obniżka VAT i akcyzy – zrobione. To jest wiarygodność, to jest dotrzymywanie umów.

– stwierdził Mateusz Morawiecki.

Kosiniak-Kamysz: Jest pan patologicznym kłamcą

Po wystąpieniu premiera głos zabrał m.in. prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Gdy premier poprosił o głos, myślałem, że chce przeprosić panią Agnieszkę z Pacanowa, naczelniczkę poczty za to, że próbowaliście ją dyscyplinarnie zwolnić za mówienie prawdy. Ale co? Premier duby smalone bredzi z tej mównicy.

– mówił szef PSL z mównicy sejmowej.

Jako polityk, mogę pana oceniać, ale jako lekarz, muszę pana zdiagnozować. Pan jest patologicznym kłamcą. Proszę o odroczenie obrad, dopóki premier Morawiecki nie podda się terapii.

– zaapelował Kosiniak-Kamysz.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF 24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY