Kaczyński podjął decyzję. PiS będzie miał nowego rzecznika

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rzecznik PiS Radosław Fogiel

Rzecznik PiS Radosław Fogiel / Fot. Twitter

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że dotychczasowy wicerzecznik PiS Radosław Fogiel będzie głównym rzecznikiem partii i klubu, jego zastępcą będzie poseł Urszula Rusecka. Teraz obie kandydatury muszą zostać zaakceptowane przez prezydium komitetu politycznego PiS.
  • W wywiadzie dla TVP Info szef klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Terlecki potwierdził medialne doniesienia.
  • Nowym rzecznikiem partii zostanie jej dotychczasowy wicerzecznik Radosław Fogiel.
  • Warto przypomnieć, że była rzecznik Anita Czerwińska opuściła stanowisko na rzecz miejsca w ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej.
  • Jarosław Kaczyński na miejsce wicerzecznika desygnował poseł Urszulę Rusecką.
  • Teraz ich kandydatury zostaną poddane pod głosowanie w prezydium komitetu politycznego PiS.
  • Zobacz także: Najnowszy sondaż: PiS wciąż bardzo wysoko, fatalne wieści dla Konfederacji

Terlecki powiedział w TVP Info, że po nominacji dotychczasowej rzeczniczki PiS Anity Czerwińskiej na wiceministra rodziny oraz pełnomocnika rządu ds. ekonomii społecznej partii brakowało rzecznika. Zaznaczył, że prezes PiS Jarosław Kaczyński podjął decyzję, że dotychczasowy wicerzecznik Radosław Fogiel będzie nadal rzecznikiem, będzie głównym rzecznikiem partii i klubu, natomiast jego zastępcą będzie poseł Urszula Rusecka.

Podczas występu w programie TVP Info szef klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Terlecki ogłosił, że nowym rzecznikiem partii zostanie Radosław Fogiel, dotychczasowy wicerzecznik. Zmiana na tym stanowisku jest podyktowana odejściem poseł Anity Czerwińskiej i objęciem przez nią funkcji wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

Prezes Jarosław Kaczyński podjął również decyzję, że nowym wicerzecznikiem zostanie poseł Urszula Rusecka. Terlecki zaznaczył, że decyzja ta zostanie przedłożona pod głosowanie prezydium komitetu politycznego PiS.

Ale pan prezes powiedział, że to raczej jest pewna zgoda, i jestem przekonany, że rzeczywiście tak będzie

– podkreślił Ryszard Terlecki.

W studiu wraz z szefem klubu PiS pojawiła się również Rusecka, która podziękowała prezesowi za nominację. Podkreśliła, że nowa funkcja stanowi dla niej wyzwanie oraz podkreśliła, że zdaje sobie sprawę z dużej odpowiedzialności jaka będzie na niej teraz ciążyć.

Zapowiedziała, że będzie towarzyszyć najważniejszym politykom PiS w objeździe po Polsce. Rusecka zaznaczyła, że zawsze PiS było blisko ludzi, blisko wyborców i tak pozostanie. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl, tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY