Szwedzka eurodeputowana Alice Kuhnke ostro o Polsce: “Jesteśmy świadkami narodzin mini-Rosji”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szwedzka eurodeputowana

Alice Kuhnke z partii Zielonych / fot. Facebook

Szwedzka eurodeputowana Alice Bah Kuhnke zabrała głos na forum Parlamentu Europejskiego. Choć Polska nieustannie wspiera Ukrainę, w ocenie działaczki Zielonych, i tak można ją porównać do "mini-Rosji".

Szwedzka eurodeputowana szokuje

To plama na honorze Unii Europejskiej! Przymykamy oko na plany polskiego rządu, jesteśmy świadkami narodzin mini-Rosji.

– wskazywała podczas wtorkowej debaty nt. zatwierdzenia polskiego KPO przez Komisję Europejską szwedzka eurodeputowana Alice Bah Kuhnke.

Czy wszyscy obywatele UE są równi? Jeśli odpowiemy na to pytanie “tak”, to nagle okaże się, że miliony Polek i Polaków nie są w stanie cieszyć się tymi samymi prawami i swobodami, co my.

– rozpoczęła swoje wystąpienie Alice Kuhnke. Jej zdaniem “polscy aktywiści, którzy walczą o prawa podstawowe ryzykują, że zostaną postawione wobec nich zarzuty”. 

Na to pozwala system wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Potrzebna jest jego reforma, tak jak to orzekł Trybunał [Sprawiedliwości UE – red.]. Czyli w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie zagwarantować takiej sytuacji, aby polscy bojownicy o prawa człowieka mogli się cieszyć pełnią swoich praw. To plama na honorze Unii Europejskiej! Przymykamy oko na plany polskiego rządu, jesteśmy świadkami narodzin mini-Rosji.

– grzmiała szwedzka eurodeputowana.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY