Ważna debata w PE. Europosłowie przyjrzą się prześladowaniu chrześcijan

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Parlament Europejski na wniosek grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów przeprowadzi w środę debatę nt. prześladowanych chrześcijan w Nigerii. Kwestia ta została poruszona po tym, jak w tym kraju doszło do brutalnego morderstwa młodej studentki przez muzułmańskich kolegów. Deborah Samuel została ukamienowana, a następnie spalona za rzekomą obrazę Mahometa.
  • Na wniosek europosłów z grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim odbędzie się ważna debata ws. prześladowań chrześcijan.
  • Europoseł z Prawa i Sprawiedliwości Kosma Złotowski podkreślił, że liczba prześladowanych stale wzrasta i dotyka obecnie 360 mln osób na całym świecie.
  • Jak zauważył, w zeszłym roku ze względu na wiarę zginęło 5900 chrześcijan. To stanowi 20 proc. wzrost w stosunku do 2021 r.
  • Nie tak dawno temu nigeryjska studentka Deborah Samuel została ukamieniowana przez swoich kolegów za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mohametowi.
  • Jednakże w rzeczywistości mocno protestowała przeciwko rozsyłaniu na grupie studenckiej w WhatsUp treści muzułmańskich.
  • Podkreśliła, że grupa została stworzona po to, aby wymieniać się informacjami oraz materiałami potrzebnymi na studiach.
  • Zobacz także: W Rzymie poświęcono rzeźbę Maryi noszącej nienarodzonego Jezusa

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba zgłosił w poniedziałek wniosek o debatę nt. prześladowań chrześcijan na świecie, a w szczególności w Afryce. Ostatecznie został on przyjęty przez Parlament Europejski.

Europoseł PiS Kosma Złotowski argumentował na sali plenarnej, że liczba prześladowanych chrześcijan stale wzrasta i dziś dotyka 360 milionów osób na całym świecie, czyli 20 mln więcej niż dwa lata temu. Jak też zauważył, w zeszłym roku zginęło 5900 chrześcijan, co stanowi wzrost o 20 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

To jest poważny problem. Wczoraj, podczas niedzielnego nabożeństwa w kościele w mieście Owo doszło do masakry, podczas której zostało zamordowanych co najmniej 50 osób. Jest to wystarczający powód, żeby tym tematem zajął się Parlament Europejski

– podkreślił europoseł Prawa i Sprawiedliwości Kosma Złotowski.

W interpelacji wystosowanej przez europosła PiS Tomasza Porębę do Komisji Europejskiej, zapytał się on o działania jakie zamierza podjąć komisja w celu zapewnienia bezpieczeństwa chrześcijanom wolności wyznania, a także co zamierza zrobić, aby tragiczne zdarzenia mające podstawę przemocy na tle religijnym, nie miały już więcej miejsca.

Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie, a w Nigerii nosi to już znamiona konsekwentnie realizowanej eksterminacji. Unia Europejska nie może dłużej milczeć w tej sprawie

– wytłumaczył europoseł Tomasz Poręba.

Czytaj więcej: Specjalny dokument ws. edukacji seksualnej. O. Bojanowski SJ: “Musimy wiedzieć, jak rozmawiać z uczniami”

Grupy społecznościowe studentów opanowane przez islamistów

Wcześniej wniosek o debatę nt. prześladowań chrześcijan na świecie odrzucono, a sprawa brutalnego morderstwa Deborah nie trafiła pod obrady PE. Według wyników głosowania na stronie PE, przeciwko debacie opowiedzieli się m.in. Janina Ochojska, Sylwia Spurek, Robert Biedroń, Łukasz Kohut czy Leszek Miller.

Niedawno nigeryjska studentka i chrześcijanka Deborah Samuel została ukamienowana i spalona. Jej koledzy oskarżyli ją o bluźnierstwo przeciwko prorokowi Mahometowi.

W rzeczywistości jednak dziewczyna na studenckiej grupie WhatsApp zaprotestowała przeciwko ciągłemu wysyłaniu wiadomości o muzułmańskim przesłaniu, podczas gdy kanał miał służyć do wymiany informacji o zadaniach i egzaminach.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY