Tragedia w Bawarii. Wykoleił się pociąg wraz ze 140 pasażerami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Straszliwy wypadek kolejowy w Niemczech

Ratownicy wyciągający ofiary z pociągu / Fot. PAP/EPA/Network Pictures. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Cztery osoby zginęły, a kilkadziesiąt jest rannych, po wykolejeniu się w Bawarii w Niemczech w okolicy Garmisch-Partenkirchen. Niewykluczone, że liczba ofiar wzrośnie, ponieważ wciąż trwa wydobywanie poszkodowanych spod przewróconych wagonów.
  • W piątkowe popołudnie w Bawarii doszło do okropnego wypadku kolejowego.
  • W pobliżu Garmisch-Partenkirchen wykoleił się regionalny pociąg wraz ze 140 pasażerami w środku.
  • Jak podają niemieckie media oraz służby w akcji ratowniczej bierze udział prawie 500 osób.
  • Na obecną chwilę potwierdzono cztery przypadki śmiertelne, a także 60 rannych osób.
  • 16 z nich jest w ciężkim stanie przez co liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć.
  • Bawarskie władze poinformowały już że zostanie przeprowadzone śledztwo ws. wypadku.
  • Zobacz także: Nowa ustawa lex Czarnek. “Musimy zamknąć furtkę lewicowej indoktrynacji”

Jak podała regionalna gazeta “Muenchener Merkur” po wykolejeniu się pociągu kilka wagonów przewróciło się i częściowo stoczyło z nasypu.

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych

W akcji ratowniczej bierze udział prawie 500 osób. Są tam policja, medycy i straż pożarna, wspomagane przez sześć śmigłowców ratowniczych. Pomaga Bundeswehra oraz liczni policjanci, którzy tymczasowo stacjonują w Garmisch-Partenkirchen w związku ze zbliżającym się szczytem G7.

Do tej pory potwierdzono cztery ofiary śmiertelne tragedii. 60 osób trafiło do szpitali z obrażeniami, z czego 16 osób jest w stanie ciężkim. Wśród poszkodowanych są osoby z wszystkich grup wiekowych

– informuje niemiecki dziennik “Bild”.

Jak przekazał Joachim Herrmann, szef MSW Bawarii, trzy ofiary śmiertelne są nadal uwięzione pod wagonem. Czwarta osoba zmarła w drodze do szpitala.

Ludzie są uwalniani przez okna. Dopóki wagon nie zostanie podniesiony, dopóty nie możemy wykluczyć, że pod nim znajdziemy więcej ofiar śmiertelnych

– oświadczył szef bawarskiego ministerstwa spraw wewnętrznych Joachim Herrmann.

Niestety jak informują niemieckie media w pociągu znajdowało się wielu uczniów.

Ponad 140 pasażerów w pociągu

Według oficjalnych wyliczeń bawarskich urzędów oraz służb w pociągu znajdowało się około 140 pasażerów. Obecnie nie jest znana przyczyna katastrofy. Minister transportu Bawarii Christian Bernreiter zapowiedział, że przyczyny wykolejenia się pociągu zostaną dokładnie zbadane. Zaznaczył on jednak, że wypadek nie został spowodowany ingerencją innego pociągu, czy też pojazdu.

Linia kolejowa na odcinku między Garmisch-Partenkirchen i Oberau jest obecnie zamknięta, Deutsche Bahn wprowadza transport zastępczy. Także drogi w rejonie katastrofy są na razie całkowicie wyłączone dla ruchu, mogą poruszać się nimi wyłącznie pojazdy ratownicze i uprzywilejowane.

Przyjazd na miejsce tragedii zapowiedziała federalna minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser. Deutsche Bahn złożyła najgłębsze kondolencje rodzinom ofiar wypadku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY