Najnowszy sondaż: Konfederacja z coraz większymi problemami, wysoki wynik PiS

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
najnowszy sondaż

Warszawa, 02.06.2022. Prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke (L) i nowy rzecznik partii KORWiN Wojciech Machulski (P) na konferencji prasowej w biurze centralnym partii w Warszawie, 2 bm. (aldg) PAP/Pawe³ Supernak / fot. PAP/Paweł Supernak Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Najnowszy sondaż pracowni IBRiS dla Radia ZET zapewnia zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy. Choć PiS i jego koalicjanci tracą, nadal utrzymują prowadzenie.
  • Najnowszy sondaż pracowni IBRiS dla Radia ZET pokazuje, że wybory wygrałaby Zjednoczona Prawica
  • Gdyby te odbyły się w najbliższą niedzielę, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego mogłoby liczyć na 35,1 procent poparcia
  • Jest to spadek o 0,8 punktu procentowego w porównaniu z sondażem z początku maja
  • Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 25,3 procent głosów
  • Poza Sejmem wylądowała natomiast Konfederacja, notując spadek o 0,9 punktu procentowego
  • Tylko 4,1 procent respondentów wskazało partię Janusza Korwin-Mikkego i Krzysztofa Bosaka
  • Zobacz także: Niemieckie media wściekłe: Warszawa oszukuje Brukselę

Najnowszy sondaż

35,1 procent ankietowanych najnowszego badania IBRiS wskazało na Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 25,3 procent (spadek o 1 pp.), dalej znalazła się Lewica – 8,9 proc. głosów (spadek o 0,1 pp.).

Czwarte miejsce w rankingu przypadło Polsce 2050, na którą oddania głosu wyraziło 8,4 procent respondentów. Dalej uplasowało się Polskie Stronnictwo Ludowe, uzyskując 6,3 procent (wzrost o 1,2 pp.).

Konfederacja znalazła się poniżej progu wyborczego. Na ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego i Krzysztofa Bosaka chce zagłosować tylko 4,1 procent wyborców. Stanowi to wielki spadek o niemal jeden punkt procentowy.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, wzięłoby w nich udział 52,6 procent Polaków uprawnionych do głosowania (spadek o 1,2 pp.). Jest to sporo niższa frekwencja niż w wyborach parlamentarnych w 2019 roku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY