Anita Czerwińska została pełnomocnikiem rządu ds. ekonomii społecznej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Anna Czerwińska

Rzecznik PiS Anna Czerwińska / Fot. PAP/Paweł Supernak

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska została wiceministrem rodziny i polityki społecznej oraz pełnomocnikiem rządu ds. ekonomii społecznej. Będzie odpowiadać za projektowanie rozwiązań służących reintegracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
  • Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska zgodnie z zapowiedziami medialnymi została awansowana do prac przy rządzie.
  • Otrzymała ona funkcję pełnomocnika rządu ds. ekonomii socjalnej.
  • Prawdopodobnie na jej miejsce rzecznika PiS zostanie nominowany dotychczasowy wicerzecznik Radosław Fogiel.
  • Zobacz także: Dziennikarz TVN pokazał list od widza. “To może wstrząsnąć sondażami”

Zgodnie z wcześniejszymi nieoficjalnymi zapowiedziami medialnymi, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska została przekierowana do prac około rządowych. Przyjęła ona rolę pełnomocnika rządu ds. ekonomii społecznej. Wcześniej, spekulowano, że zostanie jednym z wiceministrów pracy, rodziny i polityki społecznej.

W czerwcu 2019 została powołana na stanowisko rzecznika partii i klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, zastępując Beatę Mazurek. W wyborach z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję.

Anita Czerwińska jest przewodnicząca sejmowej komisji do spraw Unii Europejskiej i zastępcą przewodniczącego podkomisji stałej do spraw konferencji o przyszłości Europy. Jest też członkiem komisji polityki społecznej i rodziny oraz komisji łączności z Polakami za granicą.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY