Segregacja rasowa podczas marszu LGBT? “Każdy biały zostanie uprzejmie (lub nie) wyrzucony”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Parada LGBT w KIijowie

Parada LGBT w Kijowie / Fot. EPA/PAP/Sergey Dolzehnko. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Już w ubiegłym roku krytykowano organizowanie podczas marszu dumy "niemieszanych" zgromadzeń, w szczególności zarezerwowanych dla tzw. kolorowych. Niektóre z organizacji wprost walczą z białymi przedstawicielami LGBT.
  • W tym roku 11 czerwca w Lyonie po raz kolejny ulicami miasta przejdzie tzw. Marsz Dumy.
  • Organizatorzy w obawie przed wewnętrznymi starciami różnych grup LGBT postanowili odpowiednio je odseparować od siebie.
  • Na czole marszu ma przejść tzw. urasowione queer, za nimi osoby niepełnosprawne, lesjbijki i etc.
  • Nie jest również tajemnicą, że osoby białe nie są mile widziane szczególnie w pierwszych rzędach marszu.
  • Jeden z użytkowników Twittera wyznał, że w zeszłym roku został wraz ze swoim chłopakiem potraktowany w nieprzyjemny sposób.
  • Musieli oni przejść na tył przemarszu, aby czuć się bardziej bezpieczniej, gdyż ich dalsza obecność na przodzie groziła cielesnymi obrażeniami.
  • Niektóre ze stowarzyszeń LGBT wprost ostrzegają białe osoby, że będą wypraszani siłą z danego segmentu marszu.
  • Zobacz także: Ordo Iuris apeluje do ambasadorów o neutralność w czasie „Miesiąca Dumy”

Po raz kolejny we Francji rozpoczyna się debata nad tzw. Marszem Dumy w Lyonie, który przejdzie w tym roku 11 czerwca. Organizatorzy postanowili podzielić zgromadzenie na kilka grup. Na czele pochodu staną tzw. urasowione queer, a za nim kolejno osoby niepełnosprawne, lesbijki, transpłciowi, interpłciowi oraz reprezentanci innych dewiacji seksualnych.

Członkowie kolektywu Fiertes en Lutte wyjaśnili, że wbrew wykreowanego w mediach wizerunkowi jedności, wśród społeczności LGBT panuje podział, a grupy walczą między sobą o większe wpływy. To wywołuje realne niebezpieczeństwo zamieszek.

Kiedy należysz do uciskanych grup, czasami może być trudno dostać się do pewnych miejsc i czuć się tam komfortowo i bezpiecznie

– wyjaśnili członkowie kolektywu.

Pozwala to na uniknięcie pewnych problemów związanych z obecnością osób nietkniętych, które znalazłyby się w tych przestrzeniach: unieważnienia przeżytych doświadczeń, monopolizacji mowy, natrętnych uwag i osądów, praktyk niedostosowanych do potrzeb osób zainteresowanych, itd.

– podkreślili organizatorzy.

Czytaj więcej: Działalność ruchu LGBT wspierana kosztem renowacji Gdańska. Młodzież Wszechpolska oburzona

Segregacja wśród miłośników tolerancji?

Decyzja jest głośnym przedmiotem debaty w samej społeczności LGBT. Niektórzy podkreślają, że taka segregacja nie powinna mieć miejsca.

Czy tak postępuje wzajemne zrozumienie i solidarność? Ta atomizacja kolektywu zasmuca mnie i martwi

– napisał pod postem o wydarzeniu użytkownik Facebooka.

Urasowana z przodu, biała z tyłu – tak powitano mnie w zeszłym roku. Byłem doskonale zszokowany, bo to hasło było po prostu rasistowskie. Stowarzyszenia LGBT są w rękach rasistów. Z moim chłopakiem pójdziemy z białymi. Nie maszeruję z rasistami i nienawidzę tych rasistów

– podkreślił z ubolewaniem jeden z użytkowników Twittera.

Już w zeszłym roku zorganizowanie niemieszanego marszu dumy w Lyonie było przedmiotem wielu krytyki. W Tours kontrowersje wokół strefy pojedynczej mieszanej dla urasowionych osób LGBT podczas Marszu Dumy zmusiły organizatorów do odwołania demonstracji.

Każdy biały człowiek, który spróbuje zmieścić się w tej procesji, zostanie serdecznie (lub nie) oczyszczony

– ostrzegało wówczas stowarzyszenie Centrum LGBT w Tourine.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, lefigaro.fr

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY