NASZ NEWS. Wiemy co partia KORWiN negocjuje wewnątrz Konfederacji. “Pod rygorem wyjścia z Konfy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke / Fot. PAP/Tomasz Gzell. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Partia KORWiN coraz częściej przebąkuje o opuszczeniu Konfederacji. Z naszych informacji wynika, że ugrupowanie postawiło ważny warunek pozostałym formacjom zrzeszonym w sejmowym kole.
  • Partia KORWiN ma na poważnie rozważać opuszczenie Konfederacji
  • Od kilku dni w Internecie huczy od plotek, które wstrząsnęły środowiskami konserwatywno-liberalnym i narodowym
  • Przyczyną takiej decyzji miał być marcowy rozłam, kiedy partię opuścili Jakub Kulesza, Dobromir Sośnierz oraz Artur Dziambor
  • Posłowie nie zgadzali się z tezami wygłaszanymi przez JKM, który z tygodnia na tydzień coraz bardziej szokował w kwestii wojny na Ukrainie
  • Parlamentarzyści założyli nową partię “Wolnościowcy”
  • W rzeczywistości chodzi o pieniądze z budżetu, którymi KORWiN nie chce dzielić się z separatystami
  • W niedzielę odbyła się Rada Krajowa Partii KORWiN, na której delegaci postanowili o przyszłości formacji
  • Jak podaje redaktor Mediów Narodowych Michał Jelonek, ugrupowanie JKM zamierza na dobre pozbyć się “Wolnościowców”
  • Zobacz także: Partia KORWiN wyjdzie z Konfederacji? Zapadła decyzja niedzielnej Rady Krajowej

Partia KORWiN chce zmarginalizowania separatystów

Według informacji uzyskanych przez Michała Jelonka, partia posłów Korwin-Mikkego i Konrada Berkowicza chce na dobre rozprawić się z “Wolnościowcami”.

Formacja nie tylko nie zamierza dzielić się pieniędzmi podatnika z Jakubem Kuleszą, Dobromirem Sośnierzem i Arturem Dziamborem. Partia domaga się jeszcze wykluczenia “Wolnościowców” z list wyborczych z przyszłym roku.

Według naszych informacji ma to być warunek dalszego pozostania KORWiN w strukturach Konfederacji.

Gorąco w @KONFEDERACJA_. Jak wynika z moich informacji, @Partia_KORWiN pod rygorem wyjścia z Konfy, rzuciła na negocjacyjny stół warunek o niedopuszczeniu do startu w wyborach członków @wolnosciowcy, za wyjątkiem posłów, którzy mieli już wcześniej gwarancję otrzymania jedynek.

– napisał na Twitterze Michał Jelonek.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rada Krajowa partii KORWiN

W niedzielę 29 maja odbyła się Rada Krajowa partii KORWiN, jednego z ugrupowań wchodzącego w skład sejmowej formacji politycznej Konfederacja. Prezes partii Janusz Korwin-Mikke poinformował o ważnej decyzji. Choć “Wolnościowcy” Jakub Kulesza, Dobromir Sośnierz i Artur Dziambor deklarowali, że chodzi tak naprawdę o kwestię rosyjsko-ukraińską, sprawa ma jeszcze drugie dno.

Jak podał w ubiegłym tygodniu portal Salon24, tak naprawdę chodziło o… pieniądze z budżetu. Lwia część środków miała bowiem znaleźć się w rękach “Wolnościowców”, na co nie zgadza się Partia KORWiN. Formacja najwyraźniej czuje się pokrzywdzona i nie chce się podzielić pieniędzmi podatnika z Wolnościowcami, którzy weszli do Sejmu z przyznanych im miejsc dla partii KORWiN w ramach listy Konfederacji.

Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z Polsat News stwierdził, że niepokojące są głosy jakoby Konfederacja miała wejść w koalicję z PiS. Poseł poinformował na Twitterze, co postanowiła w niedzielę Rada Krajowa jego stronnictwa.

Rada Krajowa partii KORWiN ogromną większością głosów (+57-1=3) upoważniła mnie i Prezydium do negocjacyj z partiami KONFEDERACJI; ewentualna decyzja o wyjściu z KONFEDERACJI może być podjęta wyłącznie na mój wniosek – poparty przez większość Prezydium.

– napisał Korwin-Mikke na Twitterze.

Oznacza to początek negocjacji partii KORWiN (reprezentowanej w Sejmie już tylko przez JKM i Konrada Berkowicza) z pozostałymi ugrupowaniami Konfederacji.

Media Narodowe

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY