Lewandowski: “Po tym co się stało nie wyobrażam sobie dalszej współpracy”

PILNE
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Lewandowski ostro o swojej przyszłości w Bayernie

Kapitan polskiej reprezentacji Robert Lewandowski / Fot. PAP/Leszek Szymański. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Wierzę w to, że Bayern nie zatrzyma mnie tylko dlatego, że może - mówił Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski, w czasie konferencji prasowej zorganizowanej w związku z rozpoczęciem zgrupowania reprezentacji przed meczami Ligi Narodów.
  • Kapitan polskiej reprezentacji Robert Lewandowski bardzo mocno wyraził się na temat swojej przyszłości w Bayernie Monachium.
  • Podczas konferencji prasowej polskiej kadry, napastnik zapowiedział koniec swojej historii z niemieckim klubem.
  • Nie precyzując, stwierdził że wpływ na jego decyzję miały zawirowania z ostatnich miesięcy.
  • Wyraził on nadzieję, że jego transfer do nowego klubu będzie dobrym rozwiązaniem dla obu stron.
  • Media spekulują, że polski zawodnik może przenieść się latem do FC Barcelony.
  • Zobacz także: Transfer przesądzony? Lewandowski usunął zdjęcia profilowe w trykotach Bayernu

W ostatnich tygodniach media polskie oraz zagraniczne bardzo dużo spekulowały na temat przyszłości polskiego napastnika Roberta Lewandowskiego. Zdaniem hiszpańskich dziennikarzy najlepszego piłkarza na świecie wg. plebiscytu FIFA, chce latem pozyskać FC Barcelona, która boryka się ze skutecznością w ataku.

Po tym co się wydarzyło nie wyobrażam sobie dalszej dobrej współpracy

– powiedział kapitan reprezentacji Polski.

Jednakże Lewandowski posiada kontrakt z Bayernem Monachium, który ważny jest do końca czerwca 2023 r. Hiszpańskie media stwierdziły, że zarząd Bayernu byłby gotów sprzedać zawodnika za 40 mln euro.

Podczas konferencji prasowej kapitan polskiej reprezentacji jasno podkreślił, że jego gra dla Bayernu dobiegła końca i najlepiej dla obu stron byłaby rozłąka jeszcze tego lata.

Na dzisiaj pewne jest jedno. Moja przygoda z Bayernem Monachium dobiegła końca

– oświadczył stanowczo Robert Lewandowski.

Wierzę w to, że Bayern nie zatrzyma mnie tylko dlatego, że może. Wydaje mi się, że to jest wszystko, co mogę powiedzieć na ten temat. Po zgrupowaniu będzie czas, aby coś więcej na ten temat powiedzieć

– zaznaczył.

Atmosferę wokół Lewandowskiego “podgrzał” niechcąco rzecznik kadry Jakub Kwiatkowski, który źle przetłumaczył na angielski, zdanie Lewandowskiego o tym, że Bayern to jest poważny klub, zmieniając jego znaczenie. Rzecznik przeprosił już za swój błąd w tłumaczeniu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY