Warszawa. Urząd mazowiecki organizuje sobotę z paszportem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. glavcom.ua

W referacie przy ul. Kruczej w sobotę przyjmowane będą wnioski paszportowe. Jednak obsługiwane będą wyłącznie osoby, które wcześniej zarezerwowały termin wizyty. Niestety, trzysta numerków rozeszło się w oka mgnieniu.
  • Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował, że w sobotę 28 maja zostanie przyjętych 300 wniosków o paszport.
  • Jednakże, przyjmowane zostaną wyłącznie osoby, które wcześniej się zarejestrowały.
  • Urzędnicy informują, że od wybuchu wojny na Ukrainie diametralnie wzrosło zainteresowanie paszportami i punkty są codzienne oblegane.
  • Rzecznik urzędu wojewódzkiego Ewa Filipowicz podkreśliła, że pomimo takiego zainteresowania, paszporty wydawane są w ciągu 30 dni.
  • W celu usprawnienia pracy urzędowej przekierowaną większą ilość personelu do punktów paszportowych.
  • Zobacz także: Hanna Gronkiewicz-Waltz: Chciałabym zostać honorową obywatelką Warszawy

W najbliższą sobotę, 28 maja – po uprzedniej rezerwacji – w Referacie Paszportowym nr 1 przy ul. Kruczej 5/11 w Warszawie, będzie można złożyć wniosek paszportowy

– poinformował mazowiecki urząd wojewódzki.

Czas telefonicznych zapisów kończy się 27 maja. Z kolei biuro prasowe urzędu wojewódzkiego przekazało, że wszystkie numerki zostały już wydane.

Ogromne zainteresowanie odebraniem paszportu

Mazowiecki urząd wojewódzki zamierza w sobotę 28 maja wydać 300 paszportów. Jednakże zainteresowanych jest znacznie więcej osób. Jest to spowodowane rosyjską inwazją na Ukrainę. Od tego czasu punkty paszportowe przeżywają prawdziwe oblężenie. W niektórych miejscach, aby złożyć wniosek należy poczekać nawet kilka godzin, choć jak mówią mieszkańcy nie zawsze to się udaje.

Rzecznik mazowieckiego urzędu Ewa Filipowicz zapewniła, że mimo wzmożonego zainteresowania paszportami, są one wydawane w terminie 30 dni. Zaznaczyła, że obecnie urzędy zazwyczaj nie pracują w soboty, ale została zwiększona obsada osobowa tak, aby w tygodniu pracować jak najsprawniej.

W dwóch punktach zwiększyliśmy liczbę stanowisk – w Ursusie i Pradze Południe, wszystkie działania są podejmowane na bieżąco

– zapewniła Ewa Filipowicz.

Jej zdaniem nie ma potrzeby umawiania wizyt online, należy od razu przyjść do punktu paszportowego.

Staramy się procedować szybko kolejkę i sprawdza się nam to bardziej niż system umawiania online

– dodała rzecznik mazowieckiego urzędu wojewódzkiego.

Szczegóły procedur paszportowych, wysokość opłat oraz numer konta do wniesienia opłaty paszportowej dostępne są na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY