Tęczowe Lato w Karwowie. Transseksualiści spotkają się z dziećmi

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga LGBT na ulicy Włoch.

Flaga LGBT na ulicy Włoch. / Fot. flickr.com

Stowarzyszenie Lambda Szczecin organizuje w jednym z lokalnych ośrodków zieloną szkółkę dla dzieci i młodzieży. Podczas letniego wypoczynku zaplanowano m.in. lekcje edukacyjne, które poprowadzą aktywiści LGBT. Do wakacji chcą również przyłączyć się transseksualiści.
  • W dniach 11-18 lipca pod Szczecinem zaplanowano tzw. zieloną szkółkę dla dzieci i nastolatków do 17 roku życia.
  • Organizatorzy ze stowarzyszenia Lambda Szczecin poinformowała, że “wyspecjalizowane” kadry zapewnią edukację o tzw. wzmacnianiu podmiotowości i poczuciu godności młodzieży.
  • Dzieci i młodzież wspólnie będzie organizować różnego typu zabawy, warsztaty, czy też obserwację nieba i przyrody.
  • Znany bloger Waldemar Krysiak ostrzega, że do wyjazdu szykują się również starsze osobniki w tym transseksualiści.
  • Zobacz także: Izba Dyscyplinarna pod młotek. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o SN. Morawiecki wyszedł z sali

Organizatorzy kontrowersyjnego wypoczynku dla dzieci, zapewniają pozytywną kadrę doświadczone w pracy z nastolatkami i dziećmi. Ich specjalnością jest edukowanie społeczeństwa z zakresu tzw. poczucia godności u młodzieży. Akcję koordynuje organizacja LGBT Lambda Szczecin.

Entuzjastyczne i zaangażowane w temat osoby, doświadczone w pracy z dziećmi i młodzieżą, także o specjalnych potrzebach. Osoby te zajmują się edukacją wzmacniającą podmiotowość i poczucie godności u młodzieży, działają w szczecińskich teatrach, w harcerstwie; nerdy różnych obszarów wiedzy. Akcję koordynuje Lambda Szczecin, działająca w obszarze wsparcia osób LGBT od wielu lat

– czytamy w ogłoszeniu.

Dzieci i młodzież będzie mogła podczas zielonej szkółki integrować się za pomocą różnych zabaw, wspólnej obserwacji przyrody, a także organizatorzy zamierzają wystawiać sztuki teatralne. Ponadto uczestnicy mają zwiedzać Szczecin, a takżę poznawać miejscową kulturę i sztukę.

Będziemy tworzyć na bieżąco odpowiadając na potrzeby uczestników. Gliny mamy pod dostatkiem, jeśli młodzież zechce lepić, to lepimy. Mamy lornetki, możemy obserwować i rozpoznawać ptaki. Mamy teleskop, możemy oglądać gwiazdy. Mamy ogród i szklarnię, możemy robić rzeczy z roślinami. Mamy w ekipie osoby z teatru – możemy robić własne przedstawienia, możemy zwiedzić kulisy, zaplecze i przefantastyczny magazyn kostiumów Teatru Współczesnego

– podają organizatorzy.

Możemy pokazać przyjezdnym ciekawe miejsca w Szczecinie, np., Zamek, muzeum techniki i komunikacji, świetnie zachowane bunkry, tęczową galerię sztuki Trafo. Wziąć rowery miejskie i popedałować. Możemy wyskoczyć do Berlina na jeden dzień. Wieczorami chcemy robić imprezy taneczne a nocami maratony filmowe. Osoby które się już zarejestrowały wpisały jako zainteresowania muzykę, mangę, rysunek, psychologię

– czytamy w opisie wydarzenia, które zaplanowano od 11 do 18 lipca.

Koszt wyjazdu oszacowano na 640 zł plus dodatkowe koszta w postaci napiwków dla wolontariuszy oraz innych dodatkowych usług indywidualnych.

Wydarzenie szerowane jest na ich zamkniętych grupach. Górny limit wieku to 17 lat. Dolnego nie ma, albo “10 lat to nie za mało”. Jechać chcą też “nastolatkowie w duszy”

– informuje bloger Waldemar Krysiak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY