Janusz Cieszyński: Marcin Rola stracił wiarygodność. Te oskarżenia są wyssane z palca

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Janusz Cieszyński

Wrocław, 27.05.2022. Sekretarz stanu ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński przemawia podczas konferencji pn. „Kompetencje przyszłości – rozwój polskiej cyfryzacji” / fot. PAP/Maciej Kulczyński Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Janusz Cieszyński udzielił wywiadu portalowi Wirtualnemedia.pl. Pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa mówił o blokadzie wRealu24.
  • Janusz Cieszyński w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl poruszył kwestię telewizji wRealu24 oraz Marcina Roli
  • Sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM stwierdził, że publicysta mija się z prawdą jeśli chodzi o blokadę strony internetowej wRealu24
  • Na początku maja Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zablokowała kilkadziesiąt adresów internetowych za “rozpowszechnianie rosyjskiej propagandy”
  • Jedną z zablokowanych stron była witryna telewizji wRealu24
  • Cieszyński podtrzymuje narrację o rosyjskiej propagandzie forsowanej przez medium
  • Zobacz także: Zbigniew Ziobro nie przebierał w słowach: PO przekroczyła granicę śmieszności

Janusz Cieszyński o blokadzie wRealu24

Marcin Rola twierdzi, że współtworzony przez niego serwis wRealu24 został zablokowany na zamówienie polityczne. Działanie ABW nazywa “cenzurą i zemstą polityczną”.

Te oskarżenia są wyssane z palca. Jego oskarżeń żadna rozsądna osoba nie bierze na serio.

– odniósł się do zarzutów Janusz Cieszyński, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa i sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM.

ABW na początku maja zablokowała internautom dostęp do kilkudziesięciu stron internetowych. Powodem miało być rozpowszechnianie rosyjskiej propagandy.

Na liście znalazły się m.in. Xportal.pl, Myslpolska.info, Dziennik-polityczny.com, Rt.com, Ruptly.com, Wicipolskie.pl, Wolnemedia.net. Według ustaleń bloga Zaufana Trzecia Strona na liście zablokowanych adresów są też rosyjskie Ria.ru i Lenta.ru, a także oraz dwie domeny telewizji internetowej wRealu24: wrealu24.pl i wrealu24.tv.

Żadnych przesłuchań, powiadomienia. Z niczym się nie kryliśmy, legalnie działaliśmy w internecie. To cenzura i zemsta polityczna, bo za mocno zająłem się aferą respiratorową, co mogło oburzyć kilku polityków. Ale wykorzystywanie do tego typu działań służb specjalnych to patologia. PiS robi nam tu drugą Rosję.

– wskazywał Marcin Rola.

Cieszyński: Rola stracił wiarygodność

Komentarz w sprawie zostawił Janusz Cieszyński.

Pan Rola powinien być szczęśliwy, że rząd buduje takie państwo, w którym on odnalazł się lepiej niż ktokolwiek inny. A mówiąc zupełnie poważnie, te oskarżenia są wyssane z palca. Jego oskarżeń żadna rozsądna osoba nie bierze na serio.

– kontruje polityk obozu rządzącego.

Cieszyński przekonuje również, że nie przypomina sobie żadnych ustaleń Roli w sprawie tzw. “afery respiratorowej”.

Tym zajmowali się inni dziennikarze. To tylko pokazuje, że w sytuacji, w której się znalazł, pan Rola broni się jak tylko może i walczy o swoją wiarygodność. Myślę, że w oczach wielu osób bezpowrotnie ją stracił wspierając Rosję i prorosyjską narrację i to jeszcze przed rozpoczęciem działań wojennych w Ukrainie. Przypomnę tylko, że w dniu, w którym rosyjskie czołgi wjechały na Ukrainę, pan Rola przepraszał za to, że uległ „iluzji”. Publicznie przyznał się, że niewłaściwie ocenił intencje i możliwości Putina.

– powiedział w wywiadzie Wirtualnemedia.pl Janusz Cieszyński.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wirtualne Media

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY