Andrzej Duda podjął decyzję. Tarcza antyinflacyjna wydłużona

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrzej Duda

Zakopane, 26.05.2022. Prezydent RP Andrzej Duda przemawia podczas XXX Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ “Solidarność” w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem, 26 bm. (mr) PAP/Grzegorz Momot / fot. PAP/Grzegorz Momot Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o VAT, w której zawarto przedłużenie tzw. pierwszej tarczy antyinflacyjnej.

Andrzej Duda przedłuża tarczę antyinflacyjną

Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o VAT, w której zawarto przedłużenie tzw. pierwszej tarczy antyinflacyjnej.

– poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta RP.

Kancelaria Prezydenta RP podkreśliła, że zasadniczym celem ustawy jest wdrożenie unijnej dyrektywy ws. wspólnego systemu podatku od wartości dodanej i ws. ogólnych zasad dotyczących podatku akcyzowego w odniesieniu do działań obronnych w ramach Unii.

Zmiany polegają na ujednoliceniu opodatkowania VAT działań obronnych w ramach Unii Europejskiej i NATO. Ponadto uregulowano zasady dotyczące wywozu i tranzytu na terytorium Ukrainy sprzętu opancerzonego lub ochronnego, konstrukcji oraz ich elementów składowych, oznaczonych kategorią LU13, a także nabycia w celu wywozu na terytorium Ukrainy kamizelek kuloodpornych, hełmów wojskowych i policyjnych, ochraniaczy twarzy, kończyn i innych części ciała. W przypadku wywozu lub tranzytu takiego sprzętu na terytorium Ukrainy wystarczające jest zgłoszenie tego faktu ministrowi właściwemu do spraw gospodarki.

Tym samym przedłużono do 31 lipca br. zwolnienie od akcyzy sprzedaży energii elektrycznej gospodarstwom domowym, obniżenie stawek akcyzy dla niektórych olejów napędowych i opałowych oraz pozostałych paliw opałowych. Przedłużono też zwolnienie sprzedaży paliw z podatku od sprzedaży detalicznej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY