Partia KORWiN wyjdzie z Konfederacji? Sensacyjne doniesienia

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Partia KORWiN

Janusz Korwin-Mikke. / Fot. PAP/Paweł Supernak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Partia KORWiN może opuścić Konfederację – ustalił publicysta Marcin Dobski z portalu Salon24. Sytuacja wewnątrz Konfederacji staje się coraz trudniejsza.
  • Partia KORWiN już wkrótce może znaleźć się poza Konfederacją
  • W niedzielę zbierze się Rada Krajowa partii Janusza Korwin-Mikkego
  • Podczas niej kilkudziesięciu delegatów będzie omawiać coraz trudniejszą sytuację ugrupowania
  • Przypomnijmy, że na początku marca partię opuścili Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz i Jakub Kulesza
  • Według informacji portalu Salon24.pl, prawdopodobny scenariusz zakłada głosowanie nad wnioskiem o wyjściu KORWiN z Konfederacji
  • Jak wskazuje publicysta Marcin Dobski, rozłam rok przed wyborami doprowadzi najpewniej do zejścia pod próg wyborczy całego środowiska
  • Główną przyczyną konfliktu mają być… pieniądze
  • Zobacz także: Sejm zajmie się dzisiaj rządowym projektem zmiany konstytucji. Chodzi o przejmowanie majątków

Partia KORWiN opuści Konfederację?

W niedzielę zbierze się Rada Krajowa partii Janusza Korwin-Mikkego, podczas której kilkudziesięciu działaczy będzie omawiać trudną sytuację ugrupowania. Prawdopodobny scenariusz zakłada też głosowanie nad wnioskiem o wyjściu KORWiN z Konfederacji.

– ustalił Salon24.pl.

Ewentualny rozłam może doprowadzić do tego, że wolnościowo-narodowa koalicja nie znajdzie się w kolejnym Sejmie.

– wskazuje portal.

Gdy nie wiadomo o co chodzi…

Jak wskazuje publicysta Marcin Dobski, niedawno zmienił się podział pieniędzy wewnątrz Konfederacji. Doprowadziło to do wściekłości korwinistów, którzy zmuszeni zostali do przekazania części środków Wolnościowcom, nowej partii renegata Jakuba Kuleszy.

Rada Krajowa ma być najważniejszą radą od 2018 r., gdy decydowano o wspólnym starcie z narodowcami do Parlamentu Europejskiego.

– zapowiada kierownictwo partii.

Będzie to pierwsze spotkanie szerokiego grona działaczy największej siły wewnątrz Konfederacji, po tym jak odeszli z partii KORWiN posłowie Dobromir Sośnierz, Jakub Kulesza i Artur Dziambor i rzecznik Konfederacji Tomasz Grabarczyk.

Podczas spotkania kierownictwa partii, prezesów okręgów i regionów, będzie omawiane aktualne położenie partii KORWiN, ponieważ nie wszyscy działacze z terenu zdają sobie sprawę z tej sytuacji. Przedstawimy aktualny stan gry. Przyjedzie 60-80 działaczy, z których każdy będzie chciał wyraził swoją opinię na ten temat, a potem zapadną decyzje.

– przytacza Dobski.

Salon24 powołuje się na relacje kilku osób znajdujących się wysoko we władzach partii. Odejście korwinistów z Konfederacji jest bardzo prawdopodobne.

Nie jest jednak tak, że jeśli w niedzielę przegłosujemy wniosek o odejściu z Konfederacji, to już w poniedziałek partia KORWiN opuści jej szeregi. Może to zostać odłożone w czasie, bo jesteśmy otwarci na rozmowy.

– mówi w rozmowie z Salon24.pl osoba z władz ugrupowania Korwin-Mikkego.

Według anonimowego działacza, negocjacje z pozostałymi frakcjami wchodzącymi w skład Konfederacji nadal trwają. Jeżeli podczas rozmów nie zostanie wypracowane porozumienie, dojdzie do rozłamu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Salon24

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY