Konflikt turecko-rosyjski w Syrii? Chodzi o sporne tereny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Aleppo w Syrii

Aleppo w Syrii / fot. TT/@OnetWiadomosci

Według niepotwierdzonych informacji Rosjanie wycofali swoje wojska z kilku regionów w Syrii m.in. Kobane, Manbij i Tell Rifat. Z kolei Turcy mają napierać w głąb Syrii zajmując kolejne tereny w północnej części kraju. Obecna sytuacja może doprowadzić do starcia się wojsk rosyjskich i tureckich.
  • Według niepotwierdzonych informacji Turcja planuje zajęcie kolejnych obszarów w północnej Syrii.
  • Chodzi o tereny między Jarabulus i Tell Abyad, a także obszar północno-wschodni z Qamishli.
  • Ponadto Rosjanie mieli wycofać swoje wojska z rejonu Kobane, Manbij i Tell Rifat.
  • Zobacz także: Szwecja: Ukrainki zagrożone gwałtami ze strony azjatyckich imigrantów

Poglądowa mapka. Turcy chcieliby zająć obszary „zakreskowane”; przynajmniej obszar między Jarabulus i Tell Abyad + nie wiadomo czy od razu, ale również obszar pn-wschodniej Syrii z Qamishli włącznie

– poinformował Wojciech Szewko.

Jak podaje ekspert ds. Bliskiego Wschodu, Rosjanie mieli wycofać większość swoich sił z Kobane, Manbij oraz Tell Rifat. Według niepotwierdzonych informacji odnotowano również wzmożoną aktywność tureckich wojsk, które przemieściły się aż do rejonu Al Bab.

9 października 2019 o godzinie 16:00 turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan ogłosił początek operacji wojskowej “Źródło pokoju”, której cele określono jako likwidację kurdyjskiej autonomii w północnej Syrii i zasiedlenie jej terenów przez ponad milion syryjskich uchodźców wojennych przebywających w Turcji. Według Erdogana miałby powstać “pas bezpieczeństwa”, oddzielający Turcję od niepożądanego sąsiedztwa uzbrojonych Kurdów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY