Białorusini pobili imigrantów. Zobacz wstrząsające nagranie [+WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Artur Reszko Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Białoruscy pogranicznicy brutalnie pobili kilku migrantów z Kuby na granicy z Polską. Funkcjonariusze okładali imigrantów pałkami oraz innymi przedmiotami. Polscy funkcjonariusze Straży Granicznej udokumentowali zdarzenie oraz udzielili pomocy poszkodowanym.
  • Jak poinformowała rzecznik Straży Granicznej sierż. Anna Michalska w okolicach placówki w Narewce doszło do brutalnego pobicia imigrantów.
  • Białoruskie służby pobiły w nocy 18 maja kilku obywateli Kuby, którzy koczowali na granicy z Polską,
  • Nasi funkcjonariusze, którzy byli świadkami zdarzenia, udokumentowali zdarzenia na nagraniach.
  • Imigranci otrzymali również pomoc od polskich funkcjonariuszy, lecz nie chcieli oni złożyć wniosku o azyl w naszym kraju.
  • Zobacz także: Białystok: Akcja solidarnościowa z polskimi działaczami na Białorusi

Rzecznik Straży Granicznej sierż. Anna Michalska przekazała w rozmowie z portalem tvp.info, że 18 maja doszło do brutalnego pobicia imigrantów przez białoruskie służby.

Siedmioro dorosłych obywateli Kuby (pięciu mężczyzn, i dwie kobiety) zostało brutalnie potraktowanych przez służby białoruskie. Świadkami tego zdarzenia byli funkcjonariusze Straży Granicznej i żołnierze Wojska Polskiego, którzy udzielali pomocy cudzoziemcom

– przekazała sierż. Anna Michalska.

Ponadto, pobici imigranci zostali przyjęci jeszcze tej samej nocy przez polskich funkcjonariuszy z placówki SG w Narewce. Tam pierwszej pomocy udzielili ratownicy medyczni. Imigranci nie wymagali jednak hospitalizacji.

Na szczęście opatrywane osoby nie odniosły żadnych ciężkich obrażeń, nie wymagały hospitalizacji ani opieki ambulatoryjnej

– dodała rzecznik Straży Granicznej.

Czytaj więcej: Straż Graniczna: Ukraińcy wyjeżdżają z Polski

Imigranci odmówili dalszego pobytu w Polsce

Wyjaśniła, że cudzoziemcy zostali poinformowani o możliwości składania wniosku o ochronę międzynarodową w Polsce; mimo tego nie deklarowali chęci ubiegania się o nią w naszym kraju. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zostali poinformowani o obowiązku opuszczenia terytorium Polski.

Komendant Główny Straży Granicznej i Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zażądali wyjaśnienia całej sytuacji. Wysłali pisma do swoich białoruskich odpowiedników. Strona białoruska odpowiedziała, że bada i wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY