Davos 2022. Diaboliczny pomysł prezesa Alibaby. Tropienie ludzkiego śladu węglowego rozwiązaniem dla zmian klimatycznych

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Śledzenie ludzi ma pomóc w ochronie środowiska

Prezes rady nadzorczej w Alibaba John Michael Evans / Fot. Twitter

Prezes grupy Alibaba John Michael Evans wziął udział w 51 Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Zaprezentował on m.in. kontrowersyjne rozwiązanie dla ochrony środowiska. Jego zdaniem rządy i agencje powinny kontrolować sposób funkcjonowania każdego człowieka, aby zbadać ile "produkujemy" śladu węglowego.
  • Prezes Alibaba Group John Michael Evans podczas wystąpienia na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos zaprezentował diaboliczne rozwiązanie.
  • Jego zdaniem rządy i agencje powinny śledzić społeczeństwo w celu ustalenia “produkcji” śladu węglowego przez człowieka.
  • Ludzie mieliby być kontrolowani podczas podróży, przy robieniu zakupów oraz wielu innych dziedzin życia.
  • Zobacz także: Prezydent w Davos: “Nie ma zgody na rosyjskie mordy na Ukrainie”

Podczas jednego z paneli na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, prezes Alibaba Group John Michael Evans zaprezentował niebezpieczne rozwiązanie mające zwalczyć zmiany klimatu. Jego zdaniem ludzie powinni być kontrolowani i śledzeni przez specjalne technologie, które wykrywały i obliczały ile człowiek “produkuje” śladu węglowego.

Chciałby on, aby służby miały dostęp do tego w jaki sposób się poruszamy, gdzie kupujemy oraz jakie konkretnie produkty oraz wiele innych aspektów życia codziennego.

Po raz pierwszy od czasu pandemii koronawirusa odbędzie się 51. Światowe Forum Ekonomiczne w tradycyjnej, stacjonarnej formule. W szwajcarskim Davos pojawi się blisko 2,5 tys. osób, tym razem nikt z przedstawicieli Rosji. Rozmowy dotyczyć będą m.in. wojny na Ukrainie, pandemii Covid-19 i zmiany klimatu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY