Davos 2022. Szalona idea australijskiej cenzorki. “Poddamy kalibracji wolność słowa”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Australijka zaproponowała przywódcom w Davos wprowadzenie cenzury w internecie

Julie Inman Grant podczas WEF 2022 w Davos / Fot. Twitter.

Australijska komisarz ds. bezpieczeństwa elektronicznego Julie Inman Grant wezwała globalnych regulatorów do zakończenia ery technologicznej wyjątkowości i przekalibrowania zakresu praw człowieka, które rozgrywają się w Internecie.
  • Od 22 do 26 maja w szwajcarskim Davos odbywa się zjazd światowych liderów w ramach Światowego Forum Ekonomicznego.
  • Podczas jednego z panelu, australijska przedstawicielka Julie Inman Grant zaproponowała bardzo skandaliczne rozwiązanie dla międzynarodowych rządów i korporacji.
  • Komisarz ds. cyberbezpieczeństwa snuła ponurą wizję rosnącej fali przemocy i przestępstw w Internecie.
  • Podpierając się rzekomą troską o bezpieczeństwo, zaproponowała szereg regulacji i rozwiązań cenzurujących społeczność.
  • Stwierdziła wprost, że należy podjąć wysiłki, aby na nowo “przekalibrować” wolność osobistą i wolność słowa.
  • Zobacz także: Mateusz Morawiecki przed Trzaskowskim w najnowszym sondażu prezydenckim

Julie Inman Grant przemawiała w poniedziałek podczas panelu na Światowym Forum Ekonomicznym, obok wicepremier Belgii Petra De Sutter, fiński minister komunikacji Timo Harakka oraz Brett Solomon, współzałożyciel i dyrektor wykonawczy międzynarodowej grupy zajmującej się prawami cyfrowymi Access Now.

Australijska przedstawicielka zachęcała uczestników do regulowania szkód w Internecie, tak jak w przypadku każdego innego zestawu zagrożeń.

Kiedy dzisiaj wsiadamy do naszych samochodów, przyjmujemy za pewnik, że pasy bezpieczeństwa są osadzone, że są tam hamulce zapobiegające blokowaniu się kół. To było coś, co zostało narzucone producentom samochodów, czego nie chcieli robić, a teraz kieruje się międzynarodowymi standardami. Mówimy, że era technologicznej wyjątkowości dobiegła końca

– powiedziała przewodnicząca eSafety

Podkreśliła, że należy wprowadzić odpowiednie ograniczenia oraz rozwiązania technologiczne, które umożliwią egzekwować odpowiedzialność oraz wdrożą przejrzystość sieci internetowej. Pod pozorem walki z nadużyciami, chciałaby ona wprowadzić większą cenzurę.

Znajdujemy się w miejscu, w którym wszędzie mamy rosnącą polaryzację i wszystko wydaje się binarne, kiedy nie musi tak być. Myślę, że będziemy musieli pomyśleć o ponownej kalibracji całej gamy praw człowieka, które rozgrywają się w Internecie, od wolności słowa po wolność od przemocy w sieci lub od prawa do ochrony danych po prawo do godności dziecka

– stwierdziła Julie Inman Grant.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, innovationaus.com, medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY