Wołodymyr Zełenski wyróżnił podkarpackie miasto. “Niesamowity prestiż”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wołodymyr Zełenski

Wołodymyr Zełenski i Andrzej Duda / fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Wołodymyr Zełenski tuż przed niedzielnym wystąpieniem w Radzie Najwyższej Ukrainy podpisał dekret wyróżniający Rzeszów.

Wołodymyr Zełenski wyróżnił Rzeszów

To niesamowity prestiż dla naszego miasta, dla naszej społeczności. Najwyższy wyraz uznania dla mieszkańców, którzy ciężko pracowali, żeby pomagać naszym sąsiadom.

– powiedział w rozmowie z PAP prezydent stolicy Podkarpacia Konrad Fijołek.

Zełenski przemawiając w Radzie Najwyższej Ukrainy podczas wizyty prezydenta RP Andrzeja Dudy w Kijowie, powiedział, że tuż przed wystąpieniem podpisał “dekret, który jest podkreśleniem szczególnej roli polskiego miasta Rzeszów”.

“Ustanowiłem specjalny tytuł honorowy – miasto-ratownik – dla miast partnerskich naszego państwa, które dziś czynią to, co niemożliwe, aby nam dopomóc”

– mówił Zełenski. 

“Niesamowity prestiż”

W rozmowie z PAP prezydent Rzeszowa powiedział, że jest to “bardzo miła informacja”.

Cieszę się, że tak prestiżowy tytuł prezydent Zełenski nadał Rzeszowowi. Dodatkowo w momencie wizyty w Kijowie naszego prezydenta Andrzeja Dudy.

– skomentował nadanie tytułu Konrad Fijołek.

Prezydent Rzeszowa podkreślił, że jest to wyróżnienie przede wszystkim dla mieszkańców Rzeszowa, którzy od pierwszego dnia wojny stali na dworcu i pomagali uchodźcom.

Ta pomoc do dzisiaj jest im udzielana w różnych wymiarach przez rzeszowian. Przede wszystkim, przyjmując uchodźców pod swój dach czy niosąc pomoc w postaci materialnej.

– powiedział.

Fijołek dodał, że form pomocy, którą nieśli rzeszowianie było bardzo dużo. Zaznaczył, że w szczycie fali uchodźców w Rzeszowie, który liczy ok. 200 tys. mieszkańców, było ok. 100 tys. uchodźców.

To liczba, która symbolizuje, jak duży był to wysiłek i jak duża była pomoc mieszkańców. Jest nam bardzo miło za to wyróżnienie.

– powiedział w rozmowie z PAP prezydent miasta.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY