Potężny wybuch gazu w Abu Zabi. Media informują o 2 zabitych osobach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

W wyniku eksplozji butli z gazem w jednej z niewielkich restauracji w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zginęły dwie osoby, a 120 zostały rannych.

Informacje o wybuchu gazu w jednej z restauracji w Abu Zabi nie były przekazywane przez lokalne władze. Policja poinformowała wyłącznie o zdarzeniu, które miało miejsce około południa. Do prasy przekazano kilka zdjęć, przedstawiających potłuczone szkło, zniszczony fragment budynku mieszkalnego oraz pracujących na miejscu strażaków.

Po kilku godzinach władze zdecydowały się poinformować społeczeństwo o rozmiarach zdarzenia. Podano, że w wyniku eksplozji zginęły dwie osoby. Następnie poinformowano, że 64 osoby zostały lekko ranne, a z kolei 56 osób otrzymało większe obrażenia. Wybuch gazu uszkodził również zlokalizowane na parterze sklepy oraz elewacje sześciu budynków.

Państwowe i powiązane z państwem media w Abu Zabi bagatelizowały wcześniej wybuch opisując jedynie, że uszkodził on fasady pobliskich budynków.

Policja w Abu Zabi ostrzegła przed udostępnianiem jakichkolwiek materiałów filmowych na temat skutków wybuchu powołując się na przepisy ograniczające wolność wypowiedzi m.in. ze względu na bezpieczeństwo narodowe.

Władze emirackie zagroziły już postawieniem w stan oskarżenia osób, które udostępniły nagrania po wybuchach cystern w Abu Zabi w styczniu. Wybuchy spowodowały drony jemeńskich rebeliantów Huti.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY