Jakubiak: Tusk to konfabulant [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marek Jakubiak

Marek Jakubiak / Fot. Youtube/Marek Jakubiak

"Zapewne Tusk nie miałby w tej sprawie (sprzedaż Lotosu - przyp. redakcja) nic do powiedzenia, gdyby te cztery stacje zostały sprzedane Niemcom. Wtedy by było wszystko w porządku i bardzo demokratycznie i na pewno w ręce Rosjan by nie wpadło" - mówił w Dniu na żywo w MN Marek Jakubiak.

O co chodzi Tuskowi

O co chodzi Donaldowi Tuskowi w sprawie sprzedaży Lotosu? Gość MN wyraził w tej kwestii swoją opinię.

“Jak zwykle o konfabulację. Trzeba po prostu mieszać, mieszać, mieszać w głowach ludzi. Tak jak mówił Goebbels, tysiąckrotnie powtórzone kłamstwo stanie się prawdą” – stwierdził Jakubiak.

Połączenie Lotosu z Orlenem

Marek Jakubiak odniósł się też do fuzji Orlenu z Lotosem. Część osób krytykuje samą transakcję, czy warunki, na jakich jest przeprowadzana.

“Był taki moment, kiedy rozmawiałem z prezesem Danielem Obajtkiem, który ma dynamiczne podejście do rozwoju Orlenu. Gigantyczne przedsiębiorstwo, które miało być sprzedane. Zarządzanie to odpowiedzialność. Myślę, że koncerny od pewnego momentu obrotów powinny się integrować, by walczyć z sobie podobnymi. Orlen będzie, że miał większe możliwości, jak będzie miał o 16 mld aktywów więcej” – mówił gość MN.

Donald Tusk zablokował sprzedaż Lotosu?

“To Donald Tusk przygotowywał teren do sprzedaży Lotosu. Tusk kłamie, prawda jest taka, że to wszystko było załatwione. To było całe spectrum działań na rzecz sprzedaży Lotosu. Tusk się wycofał, bo się przeraził, brakiem zgody na sprzedaż” – podsumował Jakubiak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY