Arcybiskup San Francisco zakazał udzielania komunii świętej “bezobjawowej katoliczce” Nancy Pelosi

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Arcybiskup

Arcybiskup San Francisco Salvatore Cordileone wydał w piątek 20 maja zakaz udzielania i przystępowania przewodniczącej Izby Reprezentantów, Demokratki Nancy Pelosi do Komunii św. / fot. youtube

Arcybiskup San Francisco Salvatore Cordileone zakazał w piątek udzielania oraz przystępowania do komunii świętej przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.
  • Arcybiskup San Francisco Salvatore Cordileone wydał w piątek zakaz udzielania i przystępowania przewodniczącej Izby Reprezentantów do komunii św.
  • Hierarcha postawił Nancy Pelosi warunek: Dopóki Demokratka nie wyrzeknie się wspierania aborcji, dopóty nie będzie mogła korzystać z sakramentu
  • Arcybiskup Cordileone stwierdził, że krok ten jest natury czysto duszpasterskiej, a nie politycznej
  • Nancy Pelosi określa się na co dzień jako “pobożna katoliczka”, podobnie jak prezydent Joe Biden
  • Oboje popierają aborcję oraz mniejszości homoseksualne
  • Zobacz także: Ambasador USA w Polsce: Sprawcy okrucieństw na Ukrainie nie będą bezkarni

Arcybiskup San Francisco na straży świętości sakramentu

Arcybiskup Cordileone zaznaczył, że wysłał zawiadomienie do Nancy Pelosi 19 maja.

Szefowa Izby Reprezentantów nie odniosła się dotychczas do oświadczenia arcybiskupa Cordileone po jego upublicznieniu. W wywiadzie z 2008 r. Pelosi powiedziała, że odmowa udzielenie jej Komunii św. byłaby dla niej „poważnym ciosem”, określając się wówczas jako „regularnie przystępująca do Eucharystii”.

Polecenie arcybiskupa Cordileone obowiązuje jedynie na terenie archidiecezji San Francisco. W liście z 20 maja, skierowanym do katolików świeckich, abp Cordileone wyjaśnił, że wydał instrukcję zgodnie z kanonem 915 Kodeksu Prawa Kanonicznego, który mówi: „Do Komunii świętej nie dopuszcza się (…) osób trwających z uporem w jawnym grzechu ciężkim”.

W osobnym liście do księży z archidiecezji San Francisco, również opublikowanym w piątek 20 maja, abp Cordileone podkreślił, że jego decyzja była „zwykłym zastosowaniem nauczania Kościoła”.

Przez cały czas bardzo wyraźnie podkreślałem, zarówno w słowach, jak i w czynach, że moimi motywami są względy duszpasterskie, a nie polityczne.

– napisał Cordileone.

Arcybiskup podkreślił, że usiłował wielokrotnie spotkać się z Pelosi, która reprezentuje w Kongresie 12. okręg w San Francisco w Kalifornii. Hierarcha podejmował próby od momentu, gdy we wrześniu 2021 r. Demokratka ogłosiła, że będzie dążyć do kodyfikacji legalizacji aborcji w prawie amerykańskim.

Poprosiłem ją, aby wyrzekła się tego stanowiska, albo powstrzymała się od publicznego odwoływania się do swojej wiary katolickiej i przyjmowania Komunii św.

– napisał.

Poinformowałem ją również, że jeśli odmówi, będę zmuszony ogłosić publicznie, że nie zostanie dopuszczona do Komunii św.

– dodał arcybiskup San Francisco.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY