Najlepszy polski sędzia pojedzie do Kataru. Marciniak znalazł się w gronie szczęśliwców

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szymon Marciniak pojedzie na MŚ

Międzynarodowy sędzia piłkarski Szymon Marciniak / Fot. Twitter

Jak przekazał rzecznik polskiej kadry Jakub Kwiatkowski, mecze podczas Mistrzostw Świata w Katarze poprowadzi Szymon Marciniak. W mijającym sezonie prowadził on wiele ważnych spotkań w tym półfinał Ligi Mistrzów, gdzie Liverpool zmierzył się z Villarealem.
  • Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej opublikowała nazwiska 36 arbitrów, którzy poprowadzą spotkania podczas Mistrzostw Świata w Katarze.
  • W gronie szczęśliwców znalazł się Szymon Marciniak, któremu pomagać będą liniowy Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, a przed VAR zasiądzie Tomasz Kwiatkowski.
  • W przeszłości Marciniak prowadził spotkania podczas EURO 2016 oraz na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji.
  • Z ostatnich wielkich imprez ominęło go sędziowanie podczas EURO 2020, które przez epidemię koronawirusa odbyło się w 2021 r.
  • Zobacz także: Robert Lewandowski miałby podpisać z FC Barceloną trzyletnią umowę?

Uznany w Europie sędzia piłkarski Szymon Marciniak znalazł się w gronie 36 arbitrów, którzy zostali wybrani przez FIFA i poprowadzą spotkania na Mistrzostwach Świata w Katarze. Skład sędziowski będą uzupełniać asystenci w postaci Pawła Sokolnickiego i Tomasza Listkiewicza. Natomiast sędzią od VAR został Tomasz Kwiatkowski.

Bez wątpienia można powiedzieć, że Szymon Marciniak jest w ostatnich latach najlepszych polskim sędzią. W przeszłości prowadził on mecze na EURO 2016 we Francji, a także podczas Mundialu 2018 w Rosji.

W obecnym sezonie Marciniak sędziował, aż cztery ważne spotkania w ramach Ligi Mistrzów, w tym półfinał Liverpoolu z Villarealem. Nasz rodak prowadził już w swojej karierze 34 spotkania w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych na Starym Kontynencie.

Mundial w Katarze potrwa od 21 listopada do 18 grudnia. Weźmie w nim udział reprezentacja Polski. Grupowymi rywalami Polaków będą: Argentyna, Meksyk i Arabia Saudyjska.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY