Raport z polsko-białoruskiej granicy. 23 imigrantów próbowało przedostać się do Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Fragment zapory na granicy polsko-białoruskiej.

Fragment zapory na granicy polsko-białoruskiej. / Fot. Twitter/Straż Graniczna

W środowym raporcie Straży Granicznej poinformowano o 23 próbach nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Wśród przechwyconych imigrantów znajdowali się obywatele Mauritiusu, Mali i Bangladeszu. Od początku maja naliczono 600 prób nielegalnego wkroczenia do Polski.
  • W środę Straż Graniczna poinformowała o tym, że w ciągu ostatniej doby 23 imigrantów próbowało przekroczyć granicę z Białorusią.
  • Od początku maja naliczono 600 prób nielegalnego przekroczenia granicy, a od początku roku nawet 5 tysięcy.
  • Warto przypomnieć, że do 30 czerwca b.r. obowiązuje zakaz wjazdu do 183 miejscowości w województwie podlaskim i lubelskim.
  • W dalszym ciągu trwa również budowa muru na granicy, a rzecznik SG por. Anna Michalska przekonuje, że idzie ona zgodnie z planem.
  • Zobacz także: Paweł Kukiz: Znam PO do szpiku kości. Ta partia ma jedną intencję

Największa grupa, licząca 11 osób, próbowała przejść przez granicę na odcinku, za którego ochronę odpowiada placówka SG w Czeremsze (Podlaskie)

– podała w środę Straż Graniczna.

Natomiast zgodnie z danymi Straży Granicznej od początku maja naliczono 600 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Natomiast od początku b.r. naliczono ich nawet ponad 5 tys.

Ponadto warto zwrócić uwagę, że do 30 czerwca trwa czasowy zakaz przebywania w 183 miejscowościach w województwie podlaskim i lubelskim. Rozporządzenie zostało wprowadzone kilka miesięcy temu przez ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji.

W rozporządzeniu resortu podano, że zakaz przebywania na wyznaczonym obszarze przy granicy jest uzasadniony, bo wciąż mają miejsce próby nielegalnego przekraczania granicy i incydenty bezpośrednio granicy i mogą być one wykorzystywane do prób eskalacji trwającego obecnie kryzysu migracyjnego.

Z kolei rzecznik SG por. Anna Michalska oświadczyła, że trwa budowa trwałej zapory na granicy z Białorusią. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, finalizacja prac ma nastąpić 30 czerwca 2022 r.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY