Geniusz z Lubelszczyzny. Ma 14 lat, studiuje i właśnie założył firmę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kamil Wroński

Kamil Wroński / Fot. Facebook

Miał 7 lat, gdy psycholodzy orzekli konieczność zapewnienia mu nauki akademickiej. Dziś ma 14 i kończy właśnie studia na Politechnice Lubelskiej. Jednocześnie postanowił otworzyć firmę. Ze względu na jego wiek, decyzję w tej sprawie musiał podjąć sąd.
  • Kamil Wroński, bo tak nazywa się genialny nastolatek z Lublina, pracuje nad kolejnymi wynalazkami swojego autorstwa. To choćby solar tracker czy ulepszony napęd dla samochodów elektrycznych.
  • Oprócz swoich wynalazków Kamil Wroński może się pochwalić byciem najmłodszym studentem w Polsce, a od niedawna także najmłodszym przedsiębiorcą.
  • Kamil Wroński finansuje swoje projekty z własnych środków, które pozyskuje, udzielając korepetycji z matematyki, fizyki, informatyki, chemii i elektrotechniki. Otrzymuje również stypendium. Otworzył także konto na platformie Patronite.
  • Zobacz także: KE podjęła decyzję ws. wsparcia krajów frontowych. 248 mln euro dla uchodźców

Już konstruuje innowacyjne wynalazki

Kamil Wroński, bo tak nazywa się genialny nastolatek z Lublina, pracuje nad kolejnymi wynalazkami swojego autorstwa. To choćby solar tracker czy ulepszony napęd dla samochodów elektrycznych.

Jest to urządzenie, które ustawia panele słoneczne w stronę słońca, znacznie zwiększając ich wydajność – ujawnia Kamil Wroński, opowiadając o solar trackerze.

Poprawę wydajności może przynieść także inny wynalazek przygotowywany przez mieszkańca Lubelszczyzny. To silnik, jaki miałby być wykorzystywany w dronach i samochodach elektrycznych.

Udało mi się zrobić silnik, którzy bardzo dobrze działa. Jestem w stanie sterować prędkością, poborem prądu i mocą silnika. Ma niższą temperaturę pracy niż przeciętne silniki tego typu i oczywiście pociągnie samochód – podkreśla wynalazca.

Najmłodszy

Oprócz swoich wynalazków Kamil Wroński może się pochwalić byciem najmłodszym studentem w Polsce, a od niedawna także najmłodszym przedsiębiorcą. Zgodę na to wydał niedawno sąd w Świdniku. Biegli musieli najpierw sprawdzić, czy młody wynalazca wystarczająco dojrzał do dysponowania pakietem udziałów. Ocena wypadła pomyślnie.

Kamil Wroński finansuje swoje projekty z własnych środków, które pozyskuje, udzielając korepetycji z matematyki, fizyki, informatyki, chemii i elektrotechniki. Otrzymuje również stypendium. Otworzył także konto na platformie Patronite.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

dziennikwschodni.pl, dobrewiadomosci.net.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY