Odbędą się przyspieszone wybory? Kaczyński zwołał Radę Koalicyjną

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Narodziny tandemu politycznego Kaczyński-Kukiz

Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej. / Fot. Twitter

Dzisiaj około godziny 14 w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości ma odbyć się spotkanie Rady Koalicyjnej. Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma porozmawiać ze Zbigniewem Ziobro, Adamem Bielanem i Marcinem Ociepą. Choć ugrupowanie Pawła Kukiza nie należy formalnie do koalicji, to sam Kukiz również został zaproszony na spotkanie.

Według doniesień redaktora Polsatu News Marcina Fijołka, we wtorek około godziny 14 w Warszawie ma spotkać się Rada Koalicji obecnej władzy. Warto zaznaczyć, że to będzie pierwsze takie spotkanie od pół roku, tym razem w poszerzonym składzie.

Do grona koalicjantów zaliczono również ugrupowanie Pawła Kukiza, który ma się pojawić na spotkaniu, choć formalnie nie należy do koalicji. Podpisał on jednak porozumienie programowe bezpośrednio z Prawem i Sprawiedliwością.

Czytaj więcej: Tomasz Grodzki obiążeniem dla Platformy Obywatelskiej

Nowe twarze w koalicji rządzącej

Po rozpadzie koalicji i odejściu Porozumienia Jarosława Gowina z rządu, część byłych członków tej partii założyło własne organizacje. Na obecną chwilę koalicja rządząca składa się z Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski na czele z Zbigniewem Ziobro, Republikanami od Adama Bielana oraz OdNowy Marcina Ociepy.

Jak informuje dziennikarz Polsatu News, spotkanie prawdopodobnie rozpocznie się o godz. 14.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY