Marek Sawicki naruszył dobra osobiste Elewarru. Sąd nakazał mu przeprosić za kłamstwa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marek Sawicki

Marek Sawicki PSL / Fot. PAP/Tomasz Gzell Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Marek Sawicki usłyszał wyrok za naruszenie dóbr osobistych państwowej spółki Elewarr. Poseł PSL musi teraz przeprosić za nieprawdziwe informacje szerzone na temat spółki.
  • Marek Sawicki stwierdził w 2019 roku, że spółka Elewarr jest “bankrutem”
  • Elewarr to przedsiębiorstwo objęte nadzorem właścicielskim Ministerstwa Aktywów Państwowych
  • Zajmuje się magazynowaniem i przechowywaniem zbóż, rzepaku i innych surowców pochodzenia rolniczego oraz obrotem tymi surowcami
  • Spółka powstała 15 maja 1992 roku i obchodzi w tym roku trzydziestolecie istnienia
  • Sawicki decyzją Sądu Okręgowego został zmuszony do złożenia oświadczenia z przeprosinami
  • Zobacz także: Włodzimierz Czarzasty: Wygramy z PiS, po najbliższych wyborach będziemy współrządzili z Tuskiem

Marek Sawicki naruszył dobra osobiste państwowej spółki

Sąd Okręgowy wydał wyrok w sprawie z powództwa spółki Elewarr przeciwko wiceprzewodniczącemu Klubu Parlamentarnego PSL, byłemu ministrowi rolnictwa, posłowi Markowi Sawickiemu o ochronę dóbr osobistych. Sąd uznał że poseł naruszył dobra osobiste przedsiębiorcy i nakazał przeprosiny. Wyrok jest nieprawomocny.

Sąd nakazał pozwanemu politykowi PSL złożenia oświadczenia następującej treści:

Przeprosiny Marka Sawickiego dla Elewarr spółki z o.o. Ja, Marek Sawicki, polityk PSL, jako gość programu telewizyjnego TVP Info pt. „Minęła 8” z dnia 7.8.2019 r. stwierdziłem, że Elewarr spółka z o.o. jest bankrutem, względnie został doprowadzony do bankructwa, czym naruszyłem dobre imię tego przedsiębiorcy a jako osoba udzielająca głosu dla Bussines Insider Polska do materiału prasowego z dnia 10.7.2021 r., stwierdziłem, że Elewarr spółka z o.o. jest na skraju upadłości, czym naruszyłem dobre imię tego przedsiębiorcy. Oświadczam, że nie istniały uzasadnione podstawy do sformułowania tych stwierdzeń. Przepraszam za to, że na skutek moich bezprawnych wypowiedzi doszło do niesłusznego podważenia renomy Elewarr spółki z o.o. Marek Sawicki.

Elewarr rozwija się od 30 lat

W maju 2022 roku Elewarr świętuje 30-lecie swojego istnienia. 15 maja 1992 r. z inicjatywy Agencji Rynku Rolnego narodziło się przedsiębiorstwo, które do dzisiaj pełni bardzo ważną misję dla przetrwania narodu polskiego. Spółka zabezpiecza żywność oraz zboża na czas ewentualnych katastrof czy sytuacji kryzysowych. Wraz z wymianą zarządu w 2018 roku, przedsiębiorstwo z roku na rok osiąga coraz wyższe zyski.

Czasy minione, złej renomy i strat finansowych odeszły do przeszłości, co symbolicznie przejawiło się przeprowadzeniem się z siedziby przy ul. Jagiellońskiej do biur przy Al. Wincentego Witosa, nota bene historycznego przywódcy chłopskiego.

– mówi na łamach “Spichlerza” dr Daniel Alain Korona, Prezes Zarządu Elewarr.

Elewarr to dziś spółka, która stoi przed koniecznością dalszego rozwoju, modernizacji i innowacji. Sukces finansowy, jak i gospodarczy, musi być permanentnie wypracowywany.

– wskazuje Korona.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

fot. Magazyn Spółki Elewarr “Spichlerz”
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY