Strzelanina w kościele. Odważna reakcja wiernych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zamach na kościół w USA

Zamach na kościół protestancki w USA / Fot. PAP/EPA/Caroline Brehman. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W protestanckim kościele w południowej Kalifornii podczas uroczystego obiadu w niedzielę, napastnik otworzył ogień, zabijając jedną osobę i raniąc pięć. Wierni wykazując się odwagą, zatrzymali podejrzanego i związali mu nogi kablem elektrycznym.
  • W niedzielę około 13:30 czasu lokalnego w protestanckim kościele należącego do grupy Geneva Presbyterian Church w Laguna Woods doszło do zamachu.
  • Mężczyzna w wieku 60-lat postrzelił kilka osób w tym jedną śmiertelnie.
  • Zastępca szeryfa Jeff Hallock w hrabstwie Orange podziękował wiernym za wielki heroizm w zatrzymaniu sprawcy.
  • Na obecną chwilę nie są znane motywacje napastnika, dokonującego napaści na życie chrześcijan.
  • Zobacz także: Zaskakująca celebracja abp. Grzegorza Rysia. Udzielił bierzmowania w rycie trydenckim

Policja przybyła na miejsce zdarzenia, które miało miejsce około godziny 13:30 czasu lokalnego w Geneva Presbyterian Church w Laguna Woods i aresztowała podejrzanego w wieku około 60 lat, poinformował na konferencji prasowej Jeff Hallock, zastępca szeryfa hrabstwa Orange.

Grupa wiernych wykazała się wyjątkowym heroizmem i odwagą interweniując w celu zatrzymania podejrzanego. Niewątpliwie zapobiegli oni kolejnym ofiarom śmiertelnym i rannym

– poinformował Jeff Hallock.

Czytaj więcej: Rząd Donalda Tuska dopuścił rosyjskie firmy do prywatyzacji Lotosu

Służby nie znają obecnie motywacji napastnika

Jedna osoba zmarła na miejscu zdarzenia, a cztery inne ofiary zostały ciężko ranne. Kolejna osoba odniosła niewielkie obrażenia. Wszyscy ranni zostali przewiezieni do szpitali.

W tej chwili nie wiemy, co było motywem działania podejrzanego, czy miał on jakiś cel, czy też jest to incydent związany z nienawiścią

– dodał zastępca szeryfa z hrabstwa Orange.

W momencie strzelaniny w kościele znajdowało się około 30-40 osób. Na miejscu zdarzenia znaleziono dwie sztuki broni ręcznej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY