Rosja igra z życiem kierowców. Rząd zezwolił na produkcję niebezpiecznych aut

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

W Rosji samochody będą produkowane bez poduszek powietrznych i systemów blokujących koła podczas hamowania. Zezwolenie na produkcję takich aut będzie ważne do 1 lutego 2023 roku.
  • Premier Rosji Michaił Miszustin podpisał ostatnio dekret regulujący produkcję samochodów w kraju.
  • Tym samym rząd zezwolił drastycznie obniżyć bezpieczeństwo kierowców poprzez produkcję aut bez różnych systemów.
  • Zrezygnowano z montowania takich systemów bezpieczeństwa jak wspomaganie drogi hamowania, poduszki powietrzne oraz system dynamicznej stabilizacji.
  • Ponadto koncern Łada przejął za porozumieniem stron produkcję samochodu Renault Duster.
  • Zobacz także: Dworczyk: „Nasze narody zbliżyły się do siebie”

Premier Rosji Michaił Miszustin podpisał dekret zezwalający na produkcję pojazdów bez najważniejszych i podstawowych systemów bezpieczeństwa, drastycznie je zaniżając. Rozporządzenie będzie trwało do 1 lutego 2023 roku.

Należy zauważyć, że rząd zezwolił rosyjskim fabrykom na produkcję samochodów dowolnej klasy środowiskowej – nawet Euro-0. Ponadto pojazdy nie będą wyposażone w system zapobiegający blokowaniu się kół podczas hamowania (ABS), poduszki powietrzne i system dynamicznej stabilizacji (ESP).

Ponadto zmieniły się również wymagania dotyczące testów zderzeniowych samochodów w Rosji. Tak więc obowiązkowym elementem testu pozostanie jedynie zderzenie czołowe w betonowy blok bez zakładek.

Czytaj więcej: Co naprawdę powiedział papież Franciszek o wojnie na Ukrainie? Tłumaczenie słynnego wywiadu

Kłopoty Rosji z produkcją samochodów

Od czasu wprowadzenia sankcji gospodarczych, rosyjski rynek produkcji pojazdów bardzo mocno ograniczył lub całkowicie zaprzestał produkcji. Powodem tego jest brak dostaw ważnych komponentów. To spowodowało, że cztery przedsiębiorstwa samochodowe Federacji Rosyjskiej – Haval, Mazda Sollers, UAZ i Avtotor, przerwały pracę i wysłały swoich pracowników na wakacje.

AvtoVAZ, jedna z najbardziej znanych fabryk samochodowych w Rosji, również uległa sankcjom. Zgodnie z planem zakład miał rozpocząć pracę 24 kwietnia po 20-dniowym przestoju, jednakże nie wznowiono produkcji. Wówczas obiecano pracownikom, że sprawa ma zostać rozwiązana do 16 maja.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, globalhappenings.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY