Najnowszy sondaż: PiS utrzymuje dotychczasowe poparcie, dosyć wysoki wynik Konfederacji

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
najnowszy sondaż

Warszawa, 12.05.2022. Politycy PiS, od lewej: prezes PiS Jarosław Kaczyński i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak / fot. PAP/Marcin Obara Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Najnowszy sondaż pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl zapewnia zwycięstwo Prawu i Sprawiedliwości. Zjednoczona Prawica uzyskała 36 procent poparcia.

Najnowszy sondaż

Gdyby wybory odbył się w najbliższą niedzielę wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość (36 proc. głosów), a do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań.

– wskazuje nowe badanie pracowni Social Changes.

Chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę wskazało 36 procent ankietowanych, co stanowi spadek o 1 punkt procentowy w stosunku do poprzedniego badania.

Drugie miejsce przypadło niezmiennie Koalicji Obywatelskiej (27 procent). Na trzecim znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni (12 procent). W badaniu wyraźnie zyskuje Lewica, na którą chciałoby zagłosować 9 procent respondentów. Warto zwrócić uwagę na wysoki wynik Konfederacji, która w ostatnim czasie przechodzi przez liczne problemy wewnętrzne i zmaga z niekorzystnym medialnie wizerunkiem. Na partię Janusza Korwin-Mikkego i Krzysztofa Bosaka chce zagłosować 8 procent uczestników sondażu.

Pod progiem wyborczym znalazły się Polskie Stronnictwo Ludowe (4 procent) oraz ugrupowania Pawła Kukiza (2 procent).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY