Siarkowska przechodzi do SP. Ziobro: “Rozwijamy się jako partia”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Siarkowska i Kowalski

Interwencja poselska Siarkowska i Kowalski / fot. Twitter

Jak nieoficjalnie ustaliła Interia, posłanka klubu Prawa i Sprawiedliwości Anna Maria Siarkowska, o godz. 12 w Sejmie ogłosi, że przechodzi do Solidarnej Polski. Dzięki temu Zbigniew Ziobro będzie miał 20 posłów. Poseł Anna Maria Siarkowska przeszła oficjalnie z Prawa i Sprawiedliwości do Solidarnej Polski. Transfer został ogłoszony tuż po 12 przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Zgodnie z umową koalicyjną pozostanie ona jednak w klubie PiS.

Podczas konferencji prasowej Solidarnej Polski jej prezes Zbigniew Ziobro ogłosił przejście do jego klubu poselskiego Anny Marii Siarkowskiej. O tym transferze spekulowano w mediach już od dłuższego czasu, lecz dopiero teraz doszedł on do skutku.

Solidarna Polska się rozwija

– przekazał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ogłaszając transfer poseł Anny-Marii Siarkowskiej.

SP umacnia swoją pozycję

Jednocześnie ugrupowanie Zbigniewa Ziobro po tym transferze liczy już 20 posłów. To dużo w kontekście kruchej większości i ewentualnej politycznej gry dotyczącej możliwego pożegnania Ziobry i przeprowadzenia przedterminowych wyborów. Minister sprawiedliwości ma więc o jeden argument więcej w rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim.

Przejście Siarkowskiej z PiS do SP nie oznacza, że opuści ona klub poselski partii rządzącej. Wraz z innymi nowymi kolegami i koleżankami nadal będzie reprezentowała barwy Prawa i Sprawiedliwości w ramach koalicji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY