Zbigniew Ziobro pod ostrzałem opozycji. Tusk zapowiedział wniosek o wotum nieufności

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zbigniew Ziobro

Warszawa, 10.05.2022. Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie, 10 bm. (jm) PAP/Rafał Guz / fot. PAP/Rafał Guz Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Zbigniew Ziobro padł celem ataku klubów Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL i koła Polski 2050 Szymona Hołowni. Opozycja złożyła wniosek o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości.
  • Zbigniew Ziobro został zaatakowany przez niemal wszystkie ugrupowania opozycyjne
  • Donald Tusk zapowiedział we wtorek wniosek o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości
  • Przedstawiciele opozycji przekonują, że Ziobro to “szkodnik” i “człowiek odpowiedzialny za wielki konflikt z Unią Europejską i blokadę środków finansowych”
  • Powodem zmasowanego ataku na ministra okazały się doniesienia “Gazety Wyborczej”
  • Godzinę przed rozpoczęciem posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, posłowie dowiedzieli się z mediów, że na komisji będzie rozpatrywana także ustawa o Sądzie Najwyższym
  • Między posłami obozu rządzącego i opozycji wybuchł spór o to, czy komisja może zmienić porządek obrad
  • Zobacz także: Europoseł PiS wprost: Parlament Europejski powinien zostać zlikwidowany

Zbigniew Ziobro kontra opozycja

Nie ma dziś większego szkodnika dla polskiej racji stanu aniżeli minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny.

– powiedział w środę Borys Budka z Platformy Obywatelskiej.

Człowiek odpowiedzialny za degradację polskiego wymiaru sprawiedliwości, za wielki konflikt z Unią Europejską i blokadę środków europejskich. Ten człowiek nigdy nie powinien znaleźć się w rządzie.

– twierdził wiceszef PO.

Koalicja Obywatelska wraz z Lewicą, PSL i Polską 2050 złożyła wniosek o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry. Ten zapowiedział już we wtorek lider PO Donald Tusk.

Na zintensyfikowane ataki opozycji na Ziobrę zareagował rzecznik rządu Piotr Müller.

Naturalne jest, że opozycja szuka sposobu na destabilizację rządu, ale nie będziemy reagować tak, jak chciałaby opozycja. Będziemy bronić każdego ministra, ponieważ stabilność rządu jest w tej chwili wartością, w szczególności ze względu na to co się dzieje ws. gospodarki czy wojny na terenie Ukrainy.

– stwierdził Piotr Müller.

Wartością jest również to, by rząd funkcjonował w sposób stabilny. Brak stabilnego rządu to rozwiązanie, które było już testowane w historii Polski. Oczywiście są różnice między nami, ale były też różnice wcześniej, jak ws. KPO czy ustawy o zasobach własnych i te różnice udało się rozstrzygnąć.

– dodał polityk obozu rządzącego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

wiadomosci.wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY