Ruch Narodowy składa propozycję Morawieckiemu. “Proponujemy projekt elastycznych obligacji”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pxhere

W środę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd wprowadzi stałe obligacje o wysokości 5,25 proc. co ma pomóc w pomnażaniu pieniędzy przez Polaków na lokatach. Wiceprezes Ruchu Narodowego Michał Wawer zaproponował z kolei wprowadzenie elastycznych obligacji.
  • Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu obligacji detalicznych o stałym oprocentowaniu powiązanego ze stopą referencyjną Narodowego Banku Polskiego.
  • Szef polskiego rządu podkreślił, że ma to pomóc Polakom zarabiać na lokatach.
  • Z kolei wiceprezes Ruchu Narodowego Michał Wawer zaproponował w imieniu swojego ugrupowania, że należy wprowadzić elastyczne obligacje.
  • Zobacz także: Donald Trump wróci na Twittera? Elon Musk zabrał głos

Chcę powiedzieć o dobrej propozycji ze strony Ministerstwa Finansów, wdrażamy nowe typy obligacji, które będą korzystne dla Polaków i będą wyznaczać benchmark właśnie po to, aby wielkie korporacje finansowe nie były tymi, które skorzystają na trwających obecnie turbulencjach gospodarczych

– poinformował premier.

Będą to nowe obligacje jednoroczne z oprocentowaniem na poziomie stopy referencyjnej NBP, a więc obecnie 5,25 proc

– podkreślił Mateusz Morawiecki.

Na zapowiedź premiera Morawieckiego postanowił odpowiedzieć Ruch Narodowy, który przygotował projekt elastycznych obligacji, oprocentowanych na poziomie stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego.

Rząd PiS na rynku międzynarodowym sprzedaje obligacje oprocentowane na 6,8%. Tymczasem obligacje dla Polaków dają max 4%. To sabotowanie oszczędności Polaków

– zaznaczył wiceprezes RN Michał Wawer.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, bankier.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY