Barbarzyńskie metody Izraelczyków. Zamordowano słynną dziennikarkę Al-Jazeery

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Shireen Abu Akleh

Shireen Abu Akleh / Fot. Twitter

Palestyńska dziennikarka arabskiej telewizji Al-Dżazira Shireen Abu Akleh została zastrzelona przez izraelskich żołnierzy na Zachodnim Brzegu. Stało się to w czasie, kiedy relacjonowała wymianę ognia między Izraelem, a Palestyńczykami.
  • Niestety w środę świat obiegła informacja o tragicznej śmierci 51-letniej reporterki Al-Jazeery.
  • Palestyńska dziennikarka Shireen Abu Aklah została zamordowana strzałem w tył głowy przez izraelskich żołnierzy.
  • Według arabskiej stacji, kobieta miała na sobie widoczne oznaczenie “prasa”, gdyż relacjonowała atak na obóz dla uchodźców w Jeninie.
  • Zobacz także: Polacy jednak nie poczują się bezpieczniej. Nie będzie liberalizacji dostępu do broni

Palestyńska dziennikarka Shireen Abu Aklah została zamordowana przez izraelskich żołnierzy podczas relacjonowania ataku na obóz Jenin. Z kolei izraelska armia stwierdziła, że dziennikarka mogła zostać postrzelona przez swoich rodaków.

Relacjonowała izraelski atak

W chwili postrzału Shireen Abu Akleh nadawała korespondencję o izraelskim ataku na obóz dla uchodźców w mieście Jenin. Z informacji gazety Haaretz wynika, że gdy żołnierze otworzyli ogień, dziennikarka miała na sobie kamizelkę z napisem “prasa”.

51-letnia Shireen Abu Akleh została postrzelona w głowę. W stanie krytycznym przewieziono ją do szpitala. Na miejscu lekarze stwierdzili jednak zgon znanej i cenionej w Palestynie reporterki.

Czytaj więcej: Filipiny będą mieć nowego prezydenta. Duterte pokonany przez córkę

Arabska stacja publikuje dramatyczne nagranie

Kilka godzin po tragicznych wydarzeniach telewizja Al-Jazeera opublikowała nagranie zarejestrowane chwilę po zastrzeleniu dziennikarki.

Abu Akleh pracowała dla Al-Dżaziry od 1997 roku. Wedle stacji została zabita z zimną krwią, co stanowi okrutną zbrodnię łamiącą prawo międzynarodowe.

Palestyńskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło śmierć Abu Akleh i poinformowało, że drugi reporter, Ali Samodi, został ranny.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY