Ambasador Polski w Moskwie wezwany do rosyjskiego MSZ

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pilne

Pilne

Ambasador RP w Moskwie Krzysztof Krajewski został wezwany do rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. O sprawie poinformował szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau.

Ambasador RP wezwany na rosyjski dywan

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau poinformował w środę po południu, że polski ambasador w Moskwie Krzysztof Krajewski został wezwany do rosyjskiego MSZ. Rozmowa ma dotyczyć poniedziałkowego ataku na Siergieja Andriejewa w Warszawie.

W kwestii naszych relacji z Federacją Rosyjską, wiemy, że ambasador Polski w Moskwie został wezwany do rosyjskiego MSZ. I nie będę uprzedzał tutaj faktów. W stosunkach międzynarodowych zawsze obowiązuje zasada wzajemności.

– poinformował Zbigniew Rau, odpowiadając na pytania podczas konferencji prasowej zorganizowanej podczas odbywającej się w Łodzi 33. sesji Konferencji Regionalnej FAO 2022 dla Europy i Azji Środkowej.

Szef polskiej dyplomacji zaznaczył, że “w reakcji na zbrodnie wojenne Federacji Rosyjskiej na Ukrainie” strona polska ostrzegała “przed możliwością zaistnienia takich incydentów”.

To jednak, co się stało, w żaden sposób nie zmienia naszego stanowiska, zgodnie z którym przedstawicielom dyplomacji obcego państwa należy się ochrona. Niezależnie jak bardzo odczuwamy potrzebę niezgadzania się z polityką rządu, który dyplomata reprezentuje.

– powiedział minister.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY