Strzeżek: Prezes NBP jest kluczową osobą dla PiS [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jan Strzeżek

Jan Strzeżek / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"To element pewnej gry w ramach obozu rządowego, dlatego że czekają nas dwa scenariusze. Pierwszy - dojdzie do głosowania, Adam Glapiński ma większość, albo przekonał część polityków opozycji, żeby nie przyszli na głosowanie. Drugi - nie ma większości dla Glapińskiego, przedstawiony jest nowy kandydat i wtedy obóz rządowy będzie szukał całościowego poparcia dla nowego kandydata" - mówił w Dniu na żywo w MN rzecznik Porozumienia Jan Strzeżek.

Prezes NBP jest kluczową osobą dla PiS

Polityk Porozumienia wypowiedział się na temat wyborów na szefa NBP na kolejną kadencję. Rządzący chcą, żeby po raz kolejny był to obecny prezes tej instytucji – Adam Glapiński.

Jest jedna osoba, która mu ufa – tą osobą jest Jarosław Kaczyński. W przypadku potencjalnej porażki wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, nie da się odwołać prezesa NBP. Przez kolejne lata będziemy musieli męczyć się z Glapińskim, a on będzie miał pod sobą gigantyczną instytucję, która będzie mogła pomóc PiS, a także będzie mogła przeszkadzać kolejnemu rządowi. Z punktu widzenia Jarosława Kaczyńskiego NBP jest szalenie istotną instytucją – podkreślał Jan Strzeżek.

Zobacz także: Włodzimierz Gut: “Po prostu chcą przyzwyczaić społeczeństwo to tego, aby było posłuszne”

Co dalej z programem antyinflacyjnym rządu?

W programie poruszono także kwestię scenariuszy politycznych na najbliższe miesiące.

Warianty są dwa: albo przedłużanie tarcz, albo wybory. Rząd nie może sobie pozwolić na to, że ceny na stacjach wzrosną do 8-9 złotych za litr, a gdyby nie tarcze, to właśnie na takim poziomie kształtowałyby się ceny na stacjach paliw. Trzeba mieć na stole scenariusz przyspieszonych wyborów – stwierdził gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY