Prorosyjska prowokacja w Chorzowie. Sprawą zajmuje się prokuratura

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prorosyjska prowokacja w Chorzowie

Flaga rosyjska w Chorzowie / Fot. Twitter

W jednym z mieszkań w Chorzowie musiała interweniować policja. Jego lokator wywiesił w oknie flagę Federacji Rosyjskiej i symbol „Z”. Prokuratura zbada, czy 57-latek odpowie za złamanie ustawy sankcyjnej.
  • W poniedziałek rano w chorzowskiej kamienicy pojawiły się prorosyjskie symbole, jak flaga Federacji Rosyjskiej oraz symbol “Z” stosowana na wojnie na Ukrainie.
  • Na miejscu pojawili się funkcjonariusz, którzy odbyli rozmowę z 57-letnim lokatorem.
  • Sprawą obecnie zajmuje się prokuratura, gdyż mogło dojść do złamania zakazu o propagowaniu rosyjskich symboli wojennych.
  • Zobacz także: Rau o oblaniu Andriejewa farbą: “Incydent godny ubolewania”

Informację o wywieszeniu symboli rosyjskich w oknie kamienicy przy pl. Piastowskim otrzymał w poniedziałek rano dyżurny chorzowskiej komendy. 

Na miejsce udał się patrol, który potwierdził, że w oknie wisi rosyjska flaga, a na szybie pojawił się symbol „Z” – taki, jakiego używają rosyjscy żołnierze, którzy najechali na Ukrainę. Mężczyzna powiesił również na oknach symbole polskiego godła.

Po rozmowie z funkcjonariuszami policji 57-latek usunął prorosyjskie i propagandowe symbole. Komenda nie poinformowała w jaki sposób mężczyzna tłumaczył się ze swojego zachowania. Niewykluczone, że lokator mógł naruszyć zakaz wspierania rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Czytaj więcej: Parada zwycięstwa w Moskwie. Putin oskarżył Zachód [GALERIA ZDJĘĆ]

Prokuratura zajmie się prorosyjską propagandą

Według najnowszej ustawy sankcyjnej, która weszła życie kilka tygodni temu, obok takich rozwiązań jak zamrożenie majątków i podmiotów wpisanych na listę resortu spraw wewnętrznych, zakazuje się również stosowania i używania lub propagowania symboli lub nazw wspierających agresję Rosji na Ukrainę.

Dlatego sprawą zajmuje się prokuratura, która bada czy nie doszło do naruszenia przepisów. Za naruszenie zakazu mężczyźnie może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY