Musk kupił Twittera i… zwolni pracowników? Zaskakujące plany ekscentrycznego miliardera

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Elon Musk

Elon Musk chce przejąć Twittera. / fot. youtube/Fox News

Miliarder Elon Musk, który za 44 mld dol. przejął Twittera, planuje zwolnić część pracowników. Jak donosi "Daily Mail", dojdzie do tego, gdy zakończy się proces zakupu platformy mediów społecznościowych. W dłuższej perspektywie Musk chce jednak zwiększyć zatrudnienie.
  • Prezes wielu firm w tym m.in. SpaceX i Tesli, Elon Musk po zakupie Twittera przedstawił światu swój pomysł na biznes.
  • Poinformował on, że zamierza na platformie innowacyjność, a pomóc w tym mają specjaliści z branży.
  • Natomiast dziennikarze z portalu dotarli do raportu, że miliarder zamierza zwolnić około tysiąca osób.
  • Chodzi też głównie o osoby o poglądach lewicowych, które otwarcie sprzeciwiły się nowej polityce nowego szefa.
  • Część z nich otwarcie krytykuje plany braku cenzurowania nieprzychylnych im światopoglądowo osób.
  • Zobacz także: Elon Musk dostał ostrzeżenie od Unii Europejskiej: “Twitter będzie musiał dostosować się…”

Dziennikarze dotarli do raportu, z którego wynika, że po przeniesieniu własności, które potrwa około sześciu miesięcy, zwolnionych zostanie nawet tysiąc osób. Obecnie przy platformie pracuje 7,5 tys. osób. Jednakże w ciągu trzech kolejnych lat najbogatszy człowiek na świecie Elon Musk zamierza zwiększyć zatrudnienie do 11 tys. Pracę mają znaleźć głównie specjaliści od oprogramowania, projektowania i bezpieczeństwa.

Jestem głęboko przekonany, że wszyscy menedżerowie w dziedzinach technicznych muszą być technicznie doskonali. Menedżerowie zajmujący się oprogramowaniem muszą pisać świetne programy, inaczej to tak, jakby być kapitanem kawalerii, który nie potrafi jeździć konno!

– zapowiedział Elon Musk.

Czytaj więcej: Polska sieć sklepów rośnie w imponującym tempie. Są nowe dane

Musk zamierza zarabiać na Twitterze

Jak podaje portal gulfnews.com, Elon Musk chce zwiększyć roczne przychody Twittera z 5 mld dol. w zeszłym roku do 26,4 mld dol. w 2028 roku. Miliarder zakłada, że pod jego rządami przychody z reklam spadną do 45 proc. z 90 proc. przychodów całkowitych firmy. A to da za sześć lat łącznie 12 mld dol. Kolejne 10 mld dol. przyniosą subskrypcje. Z kolei w przyszłym roku dodatkowe 15 mln dol. mają przynieść subskrypcje, a w kolejnych latach wzrosnąć do 1,3 mld dol.

Po sfinalizowaniu transakcji kupna Twittera dokonanej ze środków własnych Musk ma zostać tymczasowym dyrektorem generalnym platformy. Jednakże miliarder już zadeklarował, że szuka dodatkowych inwestorów.

Musk chce zwiększyć średni przychód Twittera na użytkownika do 30,22 dol. w 2028 roku z 24,83 dol. w roku ubiegłym. Obecnie użytkownicy płacą 3 dol. miesięcznie za dostosowanie aplikacji do swoich potrzeb. Mowa o subskrypcji Twitter Blue, która pozwala na edycję własnych wpisów czy możliwość wyłączenia reklam.

Elon Musk zapytany w wywiadzie, po co wdał się w inwestycyjne zamieszanie wokół Twittera, odpowiedział, że chodzi o przyszłość cywilizacji. Musk opowiadał, że nie chodzi mu o zarobek, tylko upewnienie się, że Twitter pozostanie zaufaną platformą dla demokracji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

money.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY