Przecieki na maturze? CKE złożyła zawiadomienie do prokuratury

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Matura 2022 z matematyki

Matura 2022 / Fot. PAP/Marcin Bielecki. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik poinformował o zawiadomieniu prokuratury w związku z przeciekiem arkusza egzaminacyjnego z języka angielskiego. Jedna z użytkowniczek Twittera pochwaliła się pozyskaną informacją, prezentując jedno z zadań maturalnych.
  • Od 4 maja polscy maturzyści stawiają się przed egzaminem weryfikującym ich umiejętności i wiedzę
  • W piątek zdawali oni egzamin pisemny z języka angielskiego na poziomie podstawowym
  • Jednakże do internetu wyciekły zdjęcia z arkuszu egazaminacyjnego
  • Z tego powodu, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik poinformował o wniosku do prokuratury
  • Zobacz także: Solidarna Polska chce nałożenia sankcji na byłego kanclerza RFN

W piątek rano maturzyści pisali egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest obowiązkowy.

Angielski jest najczęściej wybieranym przez maturzystów językiem obcym. W tym roku chęć zdawania go zadeklarowało ok. 95 proc. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia.

Po zakończeniu egzaminu portal “onet.pl” opublikował tekst o ewentualnym przecieku treści arkusza egzaminacyjnego z języka angielskiego. Jak czytamy, pojawiły się informacje, że nad ranem w mediach społecznościowych był przeciek dotyczący tematu wypowiedzi pisemnej. Podano, że jedna z użytkowniczek na Twitterze po godz. 8.00 opublikowała zdjęcie jednego zadania maturalnego, dotyczącego napisania posta na bloga na temat kupna roweru.

Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury

– poinformował dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Mamy wątpliwości co do tego, czy egzamin przebiegł zgodnie z procedurami. Zgodnie z procedurami dyrektor szkoły jest zobowiązany na pół godziny przed egzaminem okazać przewodniczącym wszystkich zespołów nadzorujących wszystkie pakiety zapakowane. Oni mają obowiązek podpisać protokół, że zgadza się to wszystko z listem przewozowym

– dodał Marcin Smolik.

W krążącym w mediach społecznościowych zdjęciu, obok zadania egzaminacyjnego widoczna jest również godzina przed egzaminem maturalnym.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY