Dezerter Emil Czeczko pochowany na Białorusi. Spoczął obok polskich bohaterów

SKANDAL
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Emil Czeczko

Pogrzeb Emila Czeczko. / Fot. t.me/legal_system

Po 1,5 miesiąca od śmierci polskiego dezertera Emila Czeczko, dziś na Białorusi odbył się jego pogrzeb. Zdrajca spoczął na polskim cmentarzu wojskowym w Dołhinowie, obok polskich bohaterów, żołnierzy, którzy oddali życie za Polskę w 1920 roku.
  • Trumna z ciałem Emila Czeczko została owinięta w polską flagę. Złożono też wieniec z szarfą, na której napisano, że dezerter był “polskim żołnierzem i patriotą”.
  • Jak wyjaśniają białoruskie media, o ciało zdrajcy nie upomniał się nikt po polskiej stronie.
  • Polski cmentarz wojskowy w Dołhinowie przeszedł kilka lat temu renowację.
  • Zobacz także: Niewiarygodna agresja “Babci Kasi”. Lewicowa aktywistka ugryzła działacza pro-life

Skandal na Białorusi

Informację o pochówku podał kanał Telegram prorządowej organizacji „System Praw Człowieka”. Jednocześnie załączono zdjęcia z wydarzenia. Dezertera pożegnano słowami: „Odpoczywaj w pokoju, towarzyszu!”.

Trumna z ciałem Emila Czeczko została owinięta w polską flagę. Złożono też wieniec z szarfą, na której napisano, że dezerter był “polskim żołnierzem i patriotą”. Jak wyjaśniają białoruskie media, o ciało zdrajcy nie upomniał się nikt po polskiej stronie.

Krewni nie nawiązali kontaktu. (…) Nie udało nam się skontaktować z matką, jej los jest teraz nieznany, wyjaśniamy informacje. Pogrzeb organizuje nasza organizacja – powiedział Zerkalo.io Dmitrij Bielakow.

Miejsce pochówku polskich bohaterów

Polski cmentarz wojskowy w Dołhinowie przeszedł kilka lat temu renowację, a w 2017 roku w odbył się tam uroczysty pogrzeb pięciu żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, których szczątki zostały odnalezione w pobliżu dawnej strażnicy Pohost. Zginęli za Ojczyznę w 1939 roku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

kresy24.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY