Pożar zbiornika z rozpuszczalnikiem. Rosja z ogromnymi problemami [+WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pożar zbiorniku z rozpuszczalnikiem

Kolejny pożar w Rosji / Fot. Twitter

W strefie przemysłowej w rosyjskim Dzierżyńsku (w obwodzie niżnonowogrodzkim) wybuchł pożar, który objął powierzchnię około 2 tys. m. kw. Pali się zbiornik z rozpuszczalnikiem. Nie ma informacji o ofiarach. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać kłęby czarnego dymu i płomienie.

Jak informuje agencja Ukrinform, zdaniem rosyjskich władz pożar zbiornika z rozpuszczalnikiem nie stanowi zagrożenia dla miejscowej ludności. Przy gaszeniu ognia i usuwania jego skutków bierze udział 55 osób i 17 jednostek sprzętu.

Nie przekazano, jakie są przyczyny pożaru. Na miejsce przyjechał szef regionalnego ministerstwa sytuacji nadzwyczajnych.

Dzierżyńsk jest wymieniany jako główny ośrodek przemysłowy regionu Niżny Nowogród. Funkcjonuje tam kilka przedsiębiorstw zbrojeniowych Federacji Rosyjskiej.

Nad ranem media informowały, że w okupowanej przez siły rosyjskie Makiejewce w obwodzie donieckim na Ukrainie wybuchł pożar magazynu ropy. Nie ma na razie informacji o ofiarach.

Czytaj więcej: Wybuch w rosyjskim zakładzie amunicji. Nie żyją dwie osoby

Seria pożarów w Rosji

Niedawno pod Moskwą płonęły również samochody należące do pracowników Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Z kolei nocy z poniedziałku na wtorek pożar wybuchł w rosyjskim kompleksie magazynów Atlant Park. Ogień zajął powierzchnię co najmniej 34 tysięcy metrów kwadratowych.

Kilka dni temu pożar wybuchł w elektrowni GRES-2 położonej na rosyjskiej wyspie Sachalin na Oceanie Spokojnym. Elektrownia cieplna Sachalin GRES-2 o mocy 120 MW została oddana do użytku w 2019 roku. Roczna produkcja wynosi 840 mln kWh, co odpowiada jednej trzeciej zapotrzebowania Sachalinu na energię elektryczną.

W ostatnich tygodniach doszło m.in. do pożaru na terenie obiektu wojskowego w rosyjskim obwodzie biełgorodzkim, a w obwodzie kurskim częściowo zawalił się most kolejowy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY